Amazon Echo Input Portable Smart Speaker

4 Gru 2019

Smart głośniki mają zwoje zalety, ale najcześciej ogranicza je przewód zasilający. Widziałem już jednak kilka modeli, które całkowicie uwalniają się od gniazdka. Alternatywą są też specjalne banki energii dla popularnych produtków od Amazona lub Google. Ta pierwsza z marek postanowiła dodać do oferty przedstawiciela rodziny Echo z wbudowaną baterią. Amazon Echo Input Portable Smart Speaker zadebiutował w Indiach.

Amazon Echo Input Portable Smart Speaker Edition

Bezprzewodowa i przenośna Alexa

Wyczuwałem, że prędzej czy później, taka odmiana smart głośnika od Amazona powstanie. Amerykański gigant rozbudowuje portfolio smart modeli z Alexą bardzo prężnie, a na taką wersję czekano. Akumulatorek trzeba oczywiście ładować, czego akurat robić nie lubimy, ale spokojnie głośniczek można podłączyć do gniazdka też na stałe, a okresowo zabierać go ze sobą lub przenosić z pomieszczenia do pomieszczenia bez straty połączenia z Internetem.

Na ile starcze pełne ładaowanie, bo to chyba najistotniejszy parametr nowego modelu? Amazon przekonuje, że bezprzewodowy Echo pociągnie przez 10 godzin grania muzyki. Akumulatorek otrzymał 4800 mAh. W zakresie funkcjonalności powinniśmy znaleźć większość opcji znanych z innych Echo. Nie wszystkie, ale te najważniejsze. Naturalnie przede wszystkim odtwarzanie muzyki przez streaming, sterowanie nią głosowo, ale też szansa na zadawanie pytań, wydawanie poleceń (m.in. ustawień kalendarza, przypomnień, budzika itd.). Muzyka ma też działać przez smartfon poprzez łączność Bluetooth. U góry głośniczka są przyciski, by możliwa była też klasyczna nawigacja. Ten wariant też można odciąć od nasłuchu komend.

bezprzewodowy Amazon Echo Input Portable Smart Speaker Edition

Przenośny Echo Input jak mniejszy Echo Tap

Dźwięk ma rozchodzić się w 360 stopniach, ale to tryb mono. Pewnie uda się stworzyć stereo z dwóch sztuk. Nietypowa i długa jest nazwa modelu. Amazon Echo Input Portable Smart Speaker sugeruje, że to jakiś brat wariantu Echo Input (płaskiego gadżeto pozwalającego dodać sterowanie głosowe do starych głośników). Oba urządzenia nie są jednak spokrewnione. To nie pierwsza próba oferowania bezprzewodowości w Echo. w 2016 roku pojawił się Echo Tap z akumulatorem, ale chyba jednorazowo. Bez nowej generacji.

Amazon wprowadził na razie Echo Input Portable Smart Speaker w Indiach jako exclusive dla tego regionu. Nie zdradza jednak nic na temat międzynarodowej premiery. Głośnik jest tam dostępny tylko w jednym, czarnym kolorze. Kosztuje niecałe 6000 rupii, czyli ok. 85 dolarów. Do klientów zacznie trafiać 18 grudnia.

źródło: amazon.in

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *