Amazon Echo Input

21 Wrz 2018

Kolejnym nowym modułem z rodziny Echo, który udowadnia najnowsze, pełne podejście do tematu smart głośników Amazona jest Input. Chyba najmniejszy w całej ofercie, bo wyglądający jak wierzchni panel kolumn Echo. Gadżet nie potrzebuje większych gabarytów, ponieważ jego jedynym zadaniem jest przekształcenie naszego aktualnego sprzętu audio w ten bardziej inteligentny, czyli posiadający wsparcie asystentki głosowej Alexa. Innymi słowy: dokupujemy malutki gadżet, który całkowicie odmienia nasze RTV i to płacąc jedynie 35 dolarów.

Amazon Echo Input

To jeszcze niższy próg od Echo Dot, który posiada w swojej ofercie możliwość podłączenia wybranych źródeł zewnętrznych. Echo Input to rodzaj mostka między najnowszymi funkcjami, a tradycyjnymi głośnikami. Właściwościami przypomina trochę Chromecast Audio, ale z wbudowanym asystentem głosowym. Płytka jest jakby tą częścią smart głośnika bez głośnika, czyli panelem z nasłuchem w bardziej minimalistycznej, uproszczonej wersji. Dzięki temu udało się dostarczyć niezbędne funkcje, a przy okazji obniżyć koszty produkcji do minimum.

“Dongle” ma port audio jack 3,5 mm, wbudowany Bluetooth oraz cztery mikrofony far-field, czyli wszystko co najważniejsze. Funkcję głośnika przejmują zewnętrzne kolumny, do których się fizyczne podpinamy. To nie to samo jakościowo co dają Echo Link i Echo Link Amp, ale znacznie taniej. Można powiedzieć, że to jak połączenie wspomnianego Chromecast Audio z Google Home Mini, ale bez samego głośniczka. Ta propozycja umożliwi rozszerzenie funkcji sprzętu grającego bez konieczności zakupu nowszego (lub jeśli uważamy, że smart głośnik Echo nie gra wystarczająco dobrze). Amazon rozwija w ten sposób również zasięg Alexy, która dociera jeszcze szerzej. Co zyskamy? Prawie wszystko co oferuje Echo z Alexą: sterowanie muzyką komendami głosowymi, puszczanie muzyki z serwisów strumieniujących utwory przez Internet, ale na zewnętrznie podpiętych głośnikach, czy zadawanie pytań lub sterowanie smart domem.

Amazon Echo Input

Podobnie jak pozostałe inne nowe urządzenia Echo, Input powinien zadebiutować w okolicach października. Oficjalny sklep Amazona chce nawet sprzedawać go w zestawach z głośnikami third-party! Element będzie oferowany w klasycznym ubarwieniu, tj. w bieli lub czerni. Czy jest jakaś jeszcze tańsza opcja uzyskania podobnych efektów? Chyba tylko przez tablet lub smartfon z Alexą (przewodem jack 3,5 mm z dwiema męskimi końcówkami), ale nie uzyskamy takiej jakości nasłuchu komend. Wydaje się, że to entry-level dla Alexy pod sprzęt grający.

źródło: Amazon.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *