Alexa w smart lampach

29 Mar 2018

Myślę, że już dawno większość z nas zauważyła, że asystenci głosowi trafiają do coraz różniejszych gadżetów. Obok smart głośników i stacji typu Smar Display, pojawiają się tu nawet lampki z Alexą. Niebawem tych ostatnich może pojawić się znacznie więcej, ponieważ Amazon przygotował trzy modele referencyjne dla producentów, w których uwzględniono światło. Mowa o stacjach Echo z oświetleniem, ale i pierścieniami LED, które zwiększą możliwości wirtualnych pomocników. Rozwiną też zakres funkcji Internetu Rzeczy w smart domu.

Alexa smart lampa

Amazon był prekursorem segmentu smart głośników, które dzisiaj sprzedają się naprawdę bardzo dobrze. Wszyscy wielcy producenci mają w swoich ofertach takie urządzenia. Amerykański gigant nie chce stać w miejscu i proponuje rozwinięcie serii Echo (lub klonów bazujących na częściach tego produktu) o efekty świetlne. Już w zeszłym roku było widać pewne wariacje łączące asystentów ze światłem (głównie w niezależnych projektach na crowdfundingu), ale tym razem ma to być zintegrowane bezpośrednio w stacjach z głośnikami.

Na stronie dla developerów można znaleźć design oraz referencje dla wyrobów z Alexą kolejnej generacji (o ile można to tak nazwać). Oczywiście są to wskazówki dla firm third-party, na które Amazon i Alexa już od jakiegoś czasu stawiają. Na grafice widać trzy modele różnych firm, czyli warianty od Junlam, Narui oraz Adition zatwierdzone przez Amazona. W przypadku dwóch z nich pokazane są podświetlenia panelu, natomiast jeden z nich ma konkretnej wielkości lampę. Celem jest tu lepsza integracja z wyposażeniem dla wnętrz, czyli dostosowanie smart mechanizmów do obiektów codziennego użytku, które znajdujemy w pomieszczeniach.

Alexa smart lampa

Przypomnę, że Alexa powędrowała już do wielu elementów smart home, m.in. smart włączników, głośników, lampek, czy nawet czujników montowanych na suficie. Asystent głosowy będzie wkrótce dostępny zewsząd. Lampki to całkowicie logiczny kierunek rozwoju. Łatwo też sobie wyobrazić współpracę muzyki z LEDami. Także pierścienie LED mają swoje możliwości. To całkiem fajny krok rozbudowy smart głośników. Na razie to tylko referencje, ale podejrzewam, że jeszcze w tym roku zobaczymy kilka propozycji z ciekawym wykorzystaniem zaleceń Amazona. Kreatywni producenci na pewno pokażą niebawem efekty.

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *