Zewnętrzna kamerka Wyze Cam Outdoor

24 Cze 2020

Niedawno Wyze pokazywało zwiastun zapowiadający ich nadchodzące nowości. Dzisiaj pierwszy z tych produktów ma oficjalną premierę, choć w na razie w programi Early Access, czyli przedsprzedaży. Wyze Cam Outdoor to pierwsza zewnętrza kamerka do monitoringu tej marki. Marki, która kojarzy się z przystępnymi cenowo modułami do smart domu. Odmiana outdoorowa ma uzupełnić ekosystem producenta, który przecież zaczął podbijać rynek właśnie od niedrogiej kamerki o podobnym designie. Firma chwali się, że odporna na warunki atmosferyczne wersja Wyze Cam to jedna z ważniejszych premier od 2017 roku, czyli od samego startu.

Wyze Cam Outdoor monitoring na zewnątrz

Wyze Cam Outdoor z IP65

Wypada zacząć od krótkiego przypomnienia, że Wyze Cam było pierwszym produktem amerykańskiej firmy, dzięki któremu o Wyze zrobiło się głośniej. Nic dziwnego. Zaoferowano kamerkę do monitorowania mieszkania za ledwie 20 dolarów! Dzisiaj oferta marki stale się rozwija i obejmuje coraz więcej różnych elementów do inteligentnego wnętrza. Ostatnio super uzupełnieniem dla domowego monitoringu jest ten zewnętrzny, czyli skierowany przed wejście lub do obserwacji ogrodu, czyli otoczenia budynku. Wyce Cam Outdoor kontynuuje design pierwowzoru, ale odpowiednio wzmacniając jego obudowę. Co prawda nie jakoś mocarnie, ale w adekwatnych do ceny możliwościach. Mówię o certyfikacie IP65.

Wyze Cam Outdoor jest oczywiście kamerką w pełni bezprzewodową, więc nie będzie problemu z jej umiejscowieniem. Ma ten sam mechanizm mocowania oraz ułożenia obiektywu. Wymienione przed chwilą dwie cechy (bateria i wodoszczelność) odróżniają wariant zewnętrzny od domowego. Możemy spokojnie zastosować go też w mieszkaniu. Jakość obrazu to 1080p e 110-stopniami pola widzenia. Jest opcja livestreamingu do aplikacji, tryb nocny, 8-krotny zoom cyfrowy, a nawet dwustronne audio, czyli głośniczek z mikrofonem dający możliwość porozumiewania się przez kamerkę. Posiadacze produktów Wyze pytali o taki wariant i producent spełnia ich prośbę.

Wyze Cam Outdoor kamerka IP65

Wyze Cam Outdoor z offline i hubem

Teraz sprawy baterii. Jako, że Wyze Cam Outdoor działa bezprzewodowo to trzeba ocenić jej czas pracy na jednym ładowaniu. Pełne uzupełnienie akumulatorka to 3 do 6 miesięcy pracy. Wszystko będzie jednak zależało od częstotliwości dostępu. Urządzenie będzie sprzedawane z opcjonalnym hubem, dzięki któremu możliwe jest stałe połączenie. Na szczęście kamerka działa też w trybie offline, gdzie nagrywa zapis na kartę pamięci microSD (maks do 32 GB). Specjalny tryb “travel” pozwala zabrać gadżet ze sobą i nagrywać sytuację np. w pokoju hotelowym w formie time-lapse’ów. Musimy pamiętać, że Wyze Cam są budżetowe, więc nie oczekujmy od nich zbyt wiele. W cenie niecałych 50$ (nie wiem czy to stała cena czy preorder) jest kamerka z bazą łączącą się z routerem i obsługującą maksymalnie 4 takie urządzenia (każde dodatkowe nabędziemy za 40$).

Wyze obiecuje, że będzie starało się zwiększać liczbę kamerek Wyze łączących się z bazą, ale potrzebuje do tego trochę więcej czasu. Ważne jednak, że rozwiązanie jest przewidywane. Nagrywanie działa, jak w modelu domowym: po reakcji na ruch uruchamia się zapis 12 sekund. Ma to być rozpoznawanie cieplne, więc kamerka nie będzie aktywowana ruchem roślin na wietrze. Nagrywany do chmury przekaz ma być przechowywany 14 dni. Nie będzie do tego potrzebna dodatkowa subskrypcja. Wciąż trwają prace nad wykrywaniem ludzi, co usunięto z powodu licencji (partner od tych spraw został wykupiony przez Apple). A czego zabrakło? Ciągłego zapisu. Wyze Cam v2 posiada takowy, ale jest przewodowa. Scheduled Recording ma umożliwić takie rzeczy tylko w zaprogramowaniu na żądanie dla określonej sytuacji. Być może wkrótce pojawi się panel solarny do bezprzewodowej Wyze. Wysyłka outdoorowej kamerki w połowie lipca.

źródło: Wyze.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *