Wristrument

Nauka gry na gitarze wymaga stosowania się do konkretnych poleceń. Ogarnięcie „obsługi” wcale nie jest trudne, ale późniejsze zapamiętywanie chwytów nie jest łatwe. Oczywiście później wszystko się już czuje, ale żeby do tego dojść trzeba mnóstwa pracy i treningu. Pomocne są tu aplikacje na mobilne urządzenia, które w ciekawszy sposób oferują szkolenie i zapoznawanie się z podstawami. Są bardziej interaktywne, a można też odpalić na takich ekranach lekcje z YouTube’a. Mówiąc wprost: samodzielna nauka gry na gitarze jest dziś łatwiejsza. Niebawem wszystko może jeszcze usprawnić smartwatch.

WristrumentWristuments to opatentowane rozwiązanie, które wykorzystuje ubieralny format inteligentnego zegarka. Stworzono aplikację na smartwatch do nauki gry na gitarze. Naręczny charakter może być tu zbawienny. Trzeba tylko założyć gadżet ekranem do wewnątrz (na nadgarstku) i spoglądać na wyświetlacz bezpośrednio trzymając rękę na progach gryfu. Taki trener powinien wnieść wszystko na nowy poziom. Co prawda panelik zegarka nie należy do największych, ale powinien bezproblemowo przekazać najważniejsze informacje.

Mowa o wszystkich ważnych informacjach w jednym miejscu: bazie utworów, lekcjach, zapisie nut, a nawet metronomie.Autorzy zadbali o intuicyjny i komfortowy interfejs – najważniejszej rzeczy w tym konkretnym przypadku. Obrotowe treści dostosowują się do ułożenia ręki, więc widzimy wszystko cały czas w idealnym układzie (to jest ten opatentowany element). Na zegarku znajdziemy wszystko co potrzebne do startu nauki, więc powinno to być ciekawe narzędzie zwłaszcza dla początkujących. Projekt nie jest jednak kierowany wyłącznie do startujących, ale i bardziej zaawansowanych. Ci drudzy mogą się doszkolić, bo w bibliotece znajdzie się też sporo trudniejszych zadań.

Z aplikacją Wristrument na smartwatch mamy ogarnąć akordy, skale, tabulatury, a nawet całe kawałki. Nie ma co ukrywać, ale właśnie od nauki gry ulubionych, pełnych utworów zaczyna się zainteresowanie gitarami. W ofercie apki jest nawet tryb wieloosobowy, czyli wspólna gra w zespole. Spokojnie dostosujemy też tempo, które z czasem możemy przyspieszać. Sądząc po grafikach, aplikacja powinna działać na systemie Tizen dla Gearów lub Android Wear. Nie zostało to jednak wprost określone. Na razie autorzy szukają wsparcia na Kickstarterze. Wristrument to kolejny przykład na ciekawe wykorzystanie urządzeń wearable.

źródło: Kickstarter