Wiggly – smart kurtka jak mata z grą taneczną

18 Paź 2018

Wiggly smart kurtka

Gry taneczne zrobiły karierę, a zaczęło się od automatów w salonach gier. Potem bardziej mobilne, więc przy tym przystępniejsze konsumencko maty taneczne jeszcze bardziej spopularyzowały tytuły muzyczne. Kontrolerem były tutaj pola w podłożu, czyli sterowaniem zajmowały się głównie nogi, choć przy tym także całe ciało. Potem doszły jeszcze kontrolery ręczne, więc odczyt ruchów w sekwencjach jeszcze szerszy. Smart kurtka Wiggly chce zaproponować jeszcze lepszy format – a’la ubieralny Dance Dance Revolution lub Just Dance.

Gry rytmiczne są o tyle fajne, że zmuszają przez zabawę do ruchu i to takiego porządnego, bo na jeszcze wyższym poziomie aktywności niż pozostałe tytuły z precyzyjnymi kontrolerami ruchu (jak piloty od Wii, Move od PlayStation, Nintendo Switch, cz ostatnich odmian pod gogle VR). Korzystamy na tym wszyscy, bo jest i rozrywka i dzienna dawka ruchu, ale najbardziej zależy nam na aktywnym trybie życia naszych dzieciaków. Wiggly skierowano właśnie do nich. Są już, co prawda, trackery fitness w wersjach dla najmłodszych, ale można zachęcić je do ruchu w bardziej skuteczny sposób.

tekst alternatywny

Kolorowa kurtka została przyszykowana dla dzieciaków w wieku 5-12 lat i jest jakby odmianą maty do tańczenia w wersji wearable. Dosłownie! Różnicą jest, że ruchy rozpoznawane są przez czujniki inaczej skalibrowane. Algorytmy wychwytują poprawność kroków sygnalizując to efektami świetlnymi. W odzież “wszyto” także kompaktowe głośniczki, więc wszystko co trzeba (m.in. polecenia) znajdzie się w kurtce. To bardzo oryginalna i niespotykana wersja kontrolera do gier, czyli wykorzystanie popularnych czujników – akcelerometrów oraz żyroskopów, które umieszczono w rękawach. Pośród rozpoznawanych ruchów jest podnoszenie rąk, obroty, wymachy i jeszcze inne. To taka wygodniejsza wersja kontrolerów ręcznych, które można by zaprogramować do tego samego celu.

Gry, czyli utwory muzyczne z sekwencjami ruchów, przypominają tytuły ze wspomnianych na początku Dance Dance i Just Dance. Także poziom trudności zwiększa się w czasie. Oceniana jest rytmika, timing oraz ogólna sprawność. Ruch przez zabawę, czyli zachęcanie do wysiłku. Ubieralny gadżet paruje się z aplikacją mobilną, gdzie można śledzić postępy, a nawet tworzyć własne układy taneczne. Akumulator wystarczy tylko na godzinę rozrywki, ale od czego są kieszenie na Opcjonalny bank energii. Kurtka Wiggly jest odporna na brud i wodę, ale nie nadaje się do prania. Projekt pokazał się na Kickstarterze, gdzie w crowdfundingu można go nabyć przedsprzedażowo taniej (169$). Aż przydałoby się zintegrować pomysł z popularnymi grami.

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *