Kidizoom DX2 – dziecięcy smartwatch z kamerkami

26 Lip 2017

VTech Kidizoom DX 2

Smartwatche zaaklimatyzowały się już na rynku i tylko zwiększają udziały oraz swoją sprzedaż. Jest też sporo dziecięcych odmian inteligentny zegarków. Wariantami tym zainteresowanych jest wielu producentów, ponieważ potencjał jest tu równie duży co w sekcji dla dorosłych (jak nie większy!). VTech już od kilku lat interesuje się tematem naręcznych gadżetów dla najmłodszych. W ostatnich zaprezentował kolejny model –  Kidizoom DX2, czyli drugą generację smart wearable dla dzieciaków.

Smartwatch Kidizoom DX2 kontynuuje charakterystykę oraz przeznaczenie znane z poprzednika, rozszerzając jego funkcje o kilka nowości. Jego nowa wersja przypomina wcześniejszy design oraz jaskrawą, dziecięcą kolorystykę. DX2 nie posiada GPS, więc nie jest żadnym lokalizatorem ani strażnikiem malucha (a szkoda). To raczej urządzonko aktywujące i angażujące dzieci do ruchu. Oczywiście przez zabawy. Motywacją do aktywności zawsze są gry. W ten sposób nasze pociechy stają się bardziej ruchliwe, a przecież w erze elektroniki jest zupełnie odwrotnie. Bierne spędzanie czasu przed ekranem powoduje nieprawidłowy rozwój organizmu.

Kidizoom DX2 kosztuje niecałe 60 dolarów i wygląda jak zabawka. Kolorowy ekranik otrzymał 55 wirtualnych tarczek oraz sporo mini gierek, które są obsługiwane przez dotykowy panel. Wewnątrz zmieszczono czujniki ruchu, by zbierały dane podczas interaktywnych gier. Chodzi o takie gierki, które działają jak wyzwania. Rywalizacja (grywalizacja) oraz gamifikacja to sprawdzone już na rynku metody mobilizacji do ruchu, wysiłku oraz rozruszania zwojów mózgowych. To wszystko jest już jednak dobrze znane, więc VTech musiało zaproponować coś więcej.

Zegareczek DX2 otrzymał aż dwie kamerki, czyli moduły, których modele dla dorosłych starają się unikać. Segment dziecięcy rządzi się jednak swoimi prawami. Aparaciki są wręcz pożądane przez najmłodszych. Producent umiejętnie je wykorzystał. Jedna posłuży do selfie, natomiast druga do pstrykania zdjęć i nagrywania filmików z normalnej perspektywy. Oczywiście jest dedykowany przycisk do migawek. Dostępna jest tu apka Silly Yourself  przypominająca Snapchat, gdzie dzieciaki mogą przerabiać sobie własne fotki. Można je na przykład użyć jako tarczki. Nie to jednak wygląda najciekawiej. Wykorzystano też technologie AR w grach. Do tego potrzebna jest kamerka, a ekranik rozszerza widzianą rzeczywistość. VTech Kidizoom DX2 jest przeznaczony dla dzieci w wieku 4-12 lat.

źródło: VTech

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *