TimeFlip

Niech pierwszy rzuci kamieniem, ten, kto nie marnuje swojego cennego czasu. Niektórzy starają się zarządzać swoim czasem przez kalendarze i organizery, ale ostatecznie trudno o regularność. Podobnie było z treningami i sprawę rozwiązały trackery aktywności, dzięki którym śledzenie i zapis naszych działań motywowały do kontynuacji i zachowania ciągłości w analizach (docieraniem do celu). TimeFlip to gadżet do monitorowania czasu, który może osiągnąć podobne rezultaty.

Urządzenie TimeFlip przypomina większą kostkę do gier planszowych (a raczej RPG). Wielościenna bryła jest jednak sporo większa i ma inne zadanie. Nie losujemy tutaj strony, a ustawiamy je symbolami do góry. Od tego czasu urządzenie zlicza czas spędzany na konkretnym zadaniu i zapisuje je do mobilnej aplikacji na smartfonie. Tam tworzony jest cały ciąg wydarzeń, czyli historia naszych zadań z konkretnymi wynikami. Oczywiście trzeba pamiętać o stałym przewracaniu położenia kostki. Jeśli już się wdrożymy i będziemy dokładnie logować dane, uzyskamy całkiem ciekawe statystyki.

TimeFlip

Taka baza danych w profilu przekaże nam sporo informacji z całego dnia, a nawet tygodnia, czy miesiąca. Zbadam na co tracimy czas i gdzie moglibyśmy znaleźć go więcej. To bardzo prosty w działaniu systemik. Powstał dla tych z nas, którzy naprawdę chcieliby poznać szczegóły na temat codziennego funkcjonowania.Co prawda trzeba chodzić wszędzie z TimeFlip, ale już sam ten fakt może zwiększyć świadomość na temat poczucia marnotrawienia czasu. Poszczególne ścianki przygotowujemy sobie samodzielnie. Wszystko zależy od indywidualnego sposobu funkcjonowania i pracy.

Autorzy przygotowali zestaw naklejek na pięciokątne ścianki. Tych w kostce jest sporo, więc powinniśmy zmieścić wszystkie najważniejsze zadania, które trwają zwykle nieco dłużej. Możemy tu np. oznaczyć pole zabawą lub surfowaniem w sieci, ale i obowiązkami. Aktywności określamy samodzielnie. Trzeba je tylko wprowadzić odpowiednio w aplikacji, by całość poprawnie rejestrowała czas. Projekt jest banalny w swojej idei, ale też bardzo minimalistyczny w formacie. Szkoda, że nie udało się stworzyć LEDowych ścianek, wtedy oznaczanie pól byłoby efektowniejsze i znacznie szybsze (i chyba z większym zakresem określania aktywności), ale pewnie i nieco droższe. TimeFlip prezentowało się na targach CES 2018. Ma trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku. Oferowane są nawet zestawy DIY. Moim zdaniem zabawka mogłaby być nie bardziej kompaktowa.

źródło: TimeFlip