Tencent QQ Watch – smartwatch dla dziecka też może być stylowy

29 Sie 2015

Dziecięce smartwatche to coraz bogatsza sekcja segmentu wearable. Na rynku tych gadżetów jest już sporo, ale nadal daleko im do modeli dla dorosłych. Chiński Tencent pokazuje, że inteligentny zegarek dla najmłodszych też może być stylowy i ciekawie wyglądać. Modele dla maluchów do generalnie dwa podejścia: edukacyjny wariant lub rodzaj “smyczy” dla rodzica, który może mieć podgląd lokalizacji swojej pociechy na mapce smartfona. QQ Watch proponuje miks tych elementów, czyli o wiele ciekawszą hybrydę najważniejszych funkcji dla dzieci.

Tencent QQ Watch

Jak widać na pierwszych renderach QQ Watch wygląda całkiem niebanalnie. Jest oczywiście wielokolorowy, co pasuje do małych rączek. Przypomina zabawkę, bo taki charakter ma elektronika dla dzieci. Ekranik jest niewielki bo nieco ponad cal przekątnej i 128 x 128 pikseli, ale to ma wystarczyć na dostarczenie najważniejszych możliwości – kontaktu z mamą lub tatą, ale i zabawy. W ramach zabawy jest kamerka 0.3 megapiksela, choć uważam, że to wciąż moduł do porozumiewania się z rodzicami.

Komunikator WeChat ma służyć do przesyłania wiadomości i kontaktu. Smartwatch ma posiadać zarówno Wi-Fi, ale i połączenie komórkowe 2G. Jeśli dodamy do tego wszystkiego wbudowany GPS, to mamy wszystko co potrzebne do namierzania dziecka i kontroli jego lokalizacji. Na obudowie jest też przycisk SOS, czyli standard, którego nie braknie już przy tego typu gadżetach. Nie brakuje odpowiedniego zabezpieczenia obudowy, bo dzieci mają tendencję do psucia urządzeń. Certyfikat IP65 ma uchronić przynajmniej przed wodą i pyłem. Grafiki pokazują też, że moduł z ekranem będzie można przyciąć dziecku na różne sposoby: tradycyjnie z paskiem na rękę, ale i w formie przypinki i breloczka.

Ważna jest też bateryjka. Ta w QQ Watch ma działać przez ok. 5 dni. Jeszcze nie wiadomo ile “zabawka” będzie kosztować, ale pojawi się najpierw w Chinach w październiku. Podobno zaraz niebawem poza Państwem Środka.

Źródło: engadget.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *