Steel Connect – czyli Pebble Steel z dowolnym paskiem

4 Kwi 2014

Smart watch Pebble stał się na tyle popularny, że doczekał się już własnych akcesoriów, pojawiających się coraz częściej w kampaniach na Kickstarterze. Ostatnim o którym pisałem był stand Sidekick. Teraz czas na elementy zaprojektowane do podpięcia dowolnego paska od naręcznego zegarka. Gadżet z e-tuszowym wyświetlaczem nosimy na ręce jak tradycyjny zegarek, więc autorzy rozwiązania pomyśleli, iż będziemy chętni dostosowywać paski w zależności od sytuacji i potrzeb. To nie pierwszy tego typu pomysł, wcześniej widziałem adaptery do pasków materiałowych. Tym razem mowa jednak o teleskopowych wariantach.

Steel Connect umożliwi nam wymianę pasków teleskopowych w modeli Pebble Steel. Ten bardziej elegancki model otrzymał już kilka bardziej stylowych bransoletek i możliwość podpięcia skórzanej wersji, ale czasem to za mało. Dzięki instalacji specjalnych mocowań, możliwe będzie łatwe i szybkie łączenie zegarka z teleskopowymi paskami 22 mm bez potrzeby używania śrubokrętu. Drukowane w trójwymiarowej drukarce części to szansa na wykorzystanie jakiegoś drogiego wariantu paska, który używaliśmy w innym naręcznym czasomierzu. Produkt można zamawiać na Kickstarterze, gdzie został wyceniony na 15 funtów (był jeszcze tańszy, ale wszystkie 100 sztuk w pierwszej partii już poszły).

Mocowania będą w sprzedaży w kilku kolorach i jeśli kampania się uda, a wymagany próg finansowy osiągnięty, pierwszy sztuki powędrują do klientów już pod koniec maja.

źródło: Kickstarter

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *