St. Noire – gra planszowa z Alexą

19 Lip 2019

Już dosyć dawno temu twórcy asystentów głosowych zauważyli, że ich głos można wykorzystać do narracji i animowania gier. Alexa i Asystent Google mają nawet kilka takich rozgrywek, gdzie cała zabawa polega na rozmowie i słuchaniu. Są też czytanki z rozszerzeniem odbioru o efekty dźwiękowe. W czerwcu zapowiedziano nawet Monopoly ze wsparciem asystenta. Jest szansa, że rynek pójdzie za ciosem, a kolejnym przykładem jest gra planszowa St. Noire, gdzie przyda się obecność smart głośnika Amazon Echo.

St. Noire Alexa game

St. Noire – Alexa pomoże detektywom

Jestem wielkim fanem wszelkich gier planszowych i pozytywnie odbieram nowe wariacje uwzględniające system gry, zwłaszcza, że asystent może być tu nie tylko sędzią, instruktorem, ale też tzw. mistrzem prowadzącym. St. Noire stworzył współtwórca Atari, czyli gość z doświadczeniem i głową do takich rzeczy. Jego X2 Games proponuje Alexę, która normalnie odpowiada nam na pytania, pomaga obsłużyć smart dom i wiele innych. Teraz będzie pomagać odszukiwać mordercę w tytule z gatunku kryminałów. Chyba na wzór Cluedo, gdzie gracze tropią pośród bohaterów negatywną postać odpowiedzialną za zbrodnię.

W St. Noire doświadczymy trochę Sztucznej Inteligencji, która przecież jest częścią Alexy. Asystentka od Amazona otrzyma kolejnego skilla. Komplet składa się jeszcze z planszy i urządzenia z Alexą (np. Echo), w które zaopatrzyć musimy się już sami. Asysta wirtualnego pomocnika ma pomóc w przeprowadzaniu wywiadów, eksploracji miejsc i śledzeniu narzędzi zbrodni. Jako gracze będziemy po prostu prowadzić własne śledztwa, a Alexa ma wszystko uprzyjemnić i podnieść poziom zabawy. Każda rozpoczęta zabawa będzie unikatowa i zaoferuje mnóstwo ścieżek. Generalnie uważam, że asystenci odświeżą wiele gier planszowych, co bardzo mnie cieszy, bo powróci moda na spotkania przy planszach.

St. Noire – graj tylko z Alexą

Najfajniej jest grać w wiele osób, ale St. Noire umożliwi także tryb solo. Będzie można zagrać w pojedynkę, tj. z Alexą oczywiście. To ogromna przewaga nad grami bez asysty AI. Dostępna ma być też opcja kooperacji, by wspólnie dochodzić prawdy (bez rywalizacji). Pojedyncza sesja ma zajmować 20-30 minut. Tytuł ma zadebiutować 15 sierpnia i niestety bez języka polskiego, którego w bazie Alexy wciąż nie ma. Producent wycenił planszówkę na niecałe 40 dolców.

źródło: st-noire.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *