Sphero Specdrums – pierścień instrumentem

7 Sty 2019

Sphero Specdrums

W czerwcu 2018 roku Sphero przejęło startup Specdrums. Projekt gadżetu, który przedstawiałem nawet na blogu. Rodzaj pierścienia, który zebrał środki na Kickstarterze, by zaoferować nietypowy rodzaj instrumentu lub narzędzia do tworzenia muzyki. Na targach CES 2019 firma przedstawia “zabawkę” w ramach swojej oferty i ze swoim oznaczeniem.

Wearable (bo to jednak urządzenie ubieralne) nie różni się specjalnie od crowdfundingowego protypu. Ma tylko logotyp Sphero, natomiast działa w dokładnie ten sam sposób. Czujniki na końcu wyrobu mają detektor kolorów, dzięki którym modulik zamieni dowolną powierzchnię lub obiekt w dźwięk. Im więcej kolorów do dyspozycji, tym większa gama tonów. Kolorowe przedmioty codziennego użytku można wykorzystać jak klawiaturę instrumentu (w wersji MIDI).

Sphero Specdrums

Sphero niedawno potwierdziło, że kończy współpracę z Disneyem w ramach inteligentnych, zdalnie sterowanych kul, a efektem ma być stawianie na nowe gadżety. Specdrums ma być nowym produktem z całkowicie innej sekcji. Filozofia marki pozostała jednak podobna, co zresztą widać po nowym projekcie. Pierścień można konfigurować, więc odgłosy można ustawiać na setki sposobów. Wykonamy to przez aplikację na smartfon lub tablet. Możliwości są na tyle duże, że w przyszłości może powstać edycja bardziej edukacyjna, jak odmiany kul Sphero w podobnej wersji.

Producent przekonuje przy tym, że postawił na muzykę, gdyż badania wykazują, że rozwija mnóstwo reakcji w rozumowaniu młodego umysłu, a więc wpływa na samą naukę. Pierścień można też sparować przez Bluetooth z apkami MIDI i używać go jako kontrolera muzycznego do zabawy efektami. Potencjał Specdrums można sprawdzić na targach CES 2019 w Las Vegas, gdzie od 7 stycznia Sphero demonstruje swój gadżecik na specjalnym stoisku. Do sprzedaży “instrument” wejdzie już 15 stycznia. Wyceniono go na niecałe 65 dolarów. Zestaw ma zawierać rolowaną matę do tworzenia bitów w terenie.

źródło: Sphero.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *