Sphero Mini Activity Kit – programowanie i zabawa

13 Wrz 2019

W USA Sphero od lat współpracuje z placówkami szkolnymi, gdzie oferuje swoje “zabawki” edukacyjne do klas. Uczniowie otrzymują dzięki temu narzędzia, przy pomocy których są w stanie ciekawiej nabywać wiedzę z różnych obszarów związanych z elektroniką i programowaniem. Aż dziw bierze, że niektóre modele były dostępne tylko dla szkół.  Podczas targów IFA 2019 w Berlinie zapowiedziano konsumenckie Sphero Mini Activity Kit.

Sphero Mini Activity Kit

Sphero Mini Activity Kit do użytku w domu

Zestaw Sphero Mini Activity Kit to mini-bot, czyli mniejsza z kulek Sphero. Tym razem otrzyma edycję edukacyjną, ale z zestawem lekcji do wykorzystania w domu. W sumie 15 różnych nauk za 80 dolarów. Zapewne czasem ich liczba może rosnąć. Podejrzewam, że w pewien sposób mogą się one pokrywać z tymi przygotowanymi na zajęcia szkolne, ale różnice na 100% są. W domu mamy inne warunki oraz samodzielną zabawę lub w mniejszym gronie kolegów lub rodziny.

Robotyka i kodowanie to obecnie jedne z bardziej przyszłościowych umiejętności, więc zapoznawanie się z nimi od małego jest więcej niż przydatne. Może się okazać, że nawet bardziej od niektórych klasycznych lekcji szkolnych. We wszystkim uczestniczy oczywiście aplikacja mobilna na smartfony lub tablety. To tutaj dzieciaki zapoznają się z potencjałem kulki, a instrukcje krok po kroku ułatwiają dalsze pokonywanie zadań. Po wszystkim możemy też tworzyć akcje i ruchy samodzielnie, już na podstawie zdobytych umiejętności. To zresztą cel takiego gadżetu.

Kulka Sphero jest wyposażona w żyroskopy, diodę LED i bateryjkę. W pudełku będą też akcesoria to tworzenia przeszkód i tras. Są też mini gierki. To wciąż także zabawka o tych samych cechach, co większe modele, sprzedawane już od kilku lat. Apki Sphero Play i Sphero Edu (z Java Script) są w cenie. Producent uważa, że ten typ nauki oraz możliwości rozrywki są przystępne cenowo. Na koniec przypomnę jeszcze, że Sphero niedawno przejęło LittleBits i Specdrums, co może mieć niebawem efekty w postaci współpracy zestawów z kulką. Sphero Mini Activity Kit ma być dostępne od 2 października.

źródło: Sphero.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *