Somainnofit – smart stanik pomoże dobrać rozmiar

8 Lut 2019

Soma SOMAINNOFIT smart stanik mierzący rozmiar miseczki

Targi CES 2019 skończyły się prawie równy miesiąc temu, ale nadal mam materiały do publikacji. Bardzo ważną sekcją mojego bloga jest ta dotycząca wearables, a chyba za taki można uznać nowy wyrób od Soma – producenta damskiej bielizny. Na imprezie w Las Vegas firma zademonstrowała swój smart stanik Somainnofit, który wraz z aplikacją pomoże sprawdzić rozmiar piersi, a więc finalnie posłuży do kupowania adekwatnego biustonosza. Po pomiarach takim gadżetem może okazać się, że panie przez większość czasu nosiły zły rozmiar.

Somainnofit – stanik mierzący piersi

Soma ma nadzieję, że ich Somainnofit ułatwi paniom dobranie rozmiaru stanika, bo ponoć aż 80% z nich ubiera zły model (przekaz z targów CES). Powoduje to dyskomfort i bóle, a być może jeszcze inne negatywne skutki. Nie mój temat, więc nie czuję się kompetentny co do rozwijania tego tematu. W każdym razie, biustonosze nie pasują do realnego rozmiaru miseczki. Inteligentny stanik ma zastąpić tradycyjny centymetr i zmierzyć wszystko wręcz idealnie. Pomiar ma wskazać na smartfonie wyniki, ułatwiając tym samym zakupy.

Soma SOMAINNOFIT smart stanik mierzący rozmiar miseczki

Oczywiście wyrób można nabyć dla siebie, ale jako, że jest to gadżet o teoretycznie jednorazowym przeznaczeniu, to proponowany będzie sklepom, umożliwiającym klientom skorzystanie z niego przed zakupami. Rozmiary dotyczą zarówno miseczki jak i obwodu wokół klatki piersiowej. Somainnofit bazuje na rozciągliwym materiale i specjalnym module z czujnikami, które zdejmują dane i przesyłają je potem na ekran telefonu (łącznie cztery rozmiary). Kiedyś dawałem przykład rozwiązania o podobnej funkcji. ThirdLove było jednak aplikacją do selfie, pomagającą rozpoznać rozmiary. Materiałowy, przylegający do ciała produkt w stylu sportowego topu wydaje się precyzyjniejszy.

Smartfon przekaże od razu rekomendacje co do idealnie pasujących modeli w ofercie sklepu. Wybór będzie ograniczony do kolekcji marki, a ta startuje od 44 dolarów za sztukę. Zawsze jednak można zrobić pomiar bez zakupu (i wcale nie będzie to działanie na tzw. “Grażynę”). Wrócę jeszcze do jednorazowości, skonsultowałem wpis z koleżanką. Są sytuacje, w których miseczka się zmienia: ciąża, zmiany hormonalne, a nawet zmiana wagi. Wtedy tego typu “miarka” jest jak znalazł. Producent przekonuje też, że zaletami ich wyrobu można się “dzielić” (z koleżankami, rodziną). Stanik jest oczywiście łatwy do prania. Bateria posłuży do 200 pomiarów na jednym ładowaniu. Cena została ustalona na 59$ (chwilowa promocja to 25$ + 25$ na pierwszy stanik kupiony na podstawie pomiarów). Zakupów staników z kolekcji Soma (tych normalnych) można wtedy robić bez przymierzania, czyli online.

źródło

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *