Snap Spectacles 3 – dwie kamerki i efekty 3D AR

13 Sie 2019

Spectacles 3

Snap nie poddaje się z tematem swoich smart okularków Spectacles, a ich najnowsza, już trzecia generacja Spectacles wygląda na taką, jaką powinno się wprowadzić od samego początku. Kilka lat temu nie rozumiano jednak jeszcze możliwości technologii Augmented Reality, która tym razem dostarczy swoich efektów. Spectacles 3 to nowy design, dwie kamerki oraz 3D AR. Czy teraz będzie to wyrób już bardziej kompletny? Czy wearables potrzebują przedstawicieli tego typu gadżetów?

Spectacles 3 z podwójnym aparatem

Spectacles i Spectacles 2 stworzono do pstrykania zdjęć z perspektywy pierwszej osoby i nie inaczej jest w trzecim podejściu. Przeznaczenie jest identyczne, ale teraz okularki mają większe możliwości i trochę poważniejszy wygląd. Konstrukcja ma metaliczną stylistykę, łącząc formę “Lenonek” z bardziej tradycyjną ramką i nausznikami. Nie dało się inaczej. Gdzieś musiały podziać się podzespoły. Obiektywy są obsadzone w tym samym miejscu do wcześniej, ale teraz po obu stronach. Wyglądają jak elementy dekoracyjne. Jest modnie, ale ogólny odbiór to rzecz jasna kwestia gustu.

Spectacles 3

Dwie kamerki to szansa na uzyskanie efektów głębi, a co za tym idzie, nakładanie filtrów AR. Warstw, które znamy z kamerek smartfonów, gdy robimy sobie selfiaki, a potem je upiększamy różnymi bajerami. Poprzednia generacja otrzymała jakieś ulepszenia względem pierwszej odsłony Spectacles, ale nie było rewolucji. Podwójny aparat to wyraźny skok w “trójce”. Skorzystamy z nowych efektów, m.in 3D Lens, pseudo trójwymiaru i to wszystko dla ujęć w drugą stronę. Na materiale promocyjnym widać też zabawy lustrem. W odbiciach będziemy oczywiście widoczni w okularach. To zatem coś nieco innego od zwykłych ujęć dostępnych w Snapchat. Ujęcia “3D” w stylu paralaksy mają zaciekawić, jak kiedyś tryb “live” w telefonach.

Video nagramy teraz przez minutę i choć nadal jest krótko to jednak znacznie dłużej niż przy wcześniejszych 10 sekundach. Wszystkie materiały zsynchronizują się z aplikacją na smartfonie, z którym smart okulary będą połączone. Wciąż obwódka kamerki będzie świeciła LEDowym pierścieniem, by informować o nagrywaniu. Na pliki przeznaczono 4 GB pamięci (100 filmików lub 1200 fotek). Producent zaproponował dwa wykończenia okularów Spectacles 3. Czarne – bardziej męskie i różowe – damskie. Nie oszukujmy się jednak. To propozycja raczej dla tej drugiej grupy klientów. Obie pary z adekwatnym kolorystycznie etui, w którym podładujemy baterię cztery razy. Będzie oczywiście drożej, bo 380$. Premiera dopiero w listopadzie. W dodatku z jeszcze większą limitacją, choć bez podania liczba. Pewnie celowo. Przedsprzedaż już ruszyła.

źródło: spectacles.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *