Shell – smartwatch telefonem

12 Sty 2018

Shell smatwatch

Kiedyś smartwatch z pewnością będzie wykorzystywał moduł z eSIM w odpowiednio wygodny sposób. To naturalna kolej rzeczy, by miniaturyzacja pozwoliła na przekształcenie zegarka w telefon. Już teraz istnieją zestawy słuchawkowe w bransoletkach fitness, łączność LTE w inteligentnym zegarku, który można sparować z bezprzewodowymi słuchawkami, czy paski z przewodnictwem dźwięku. Nawet ekrany zaczyna się już wyginać, by smartfon udało się owinąć wokół nadgarstka. Shell to jeszcze inna koncepcja połączenia telefonu z zegarkiem.

Smartwatch Shell proponuje zdejmowany z nadgarstka moduł z ekranem, który przekształca się w mini telefonik. Konstrukcja jest na tyle sprytna, by zaraz po wyjęciu odskoczyły elementy z mikrofonikiem i głośniczkiem – od razu gotowe do prowadzenia rozmowy. Propozycja jest bardzo oryginalna i ciekawa, zwłaszcza, że przy okazji praktyczna. Właściwie to najpierw nakreślono plany związane z możliwie najwygodniejszą formą, a potem dopracowano schemat najlepszego wykorzystania kształtu zegarka (są dwie opcje: okrągła i kwadratowa). Z tego wyszło to co wyszło. Nie czepiałbym się designu, zwłaszcza, że ważne było też zachowanie estetyki w wersji naręcznej.

Shell smatwatch

Co ważne, mamy tu do czynienia ze wszystkimi niezbędnymi modułami potrzebnymi do wykonania lepszej jakości połączenia (antena jest w jednym ze skrzydełek, ale też wbudowany GPS). Mało tego, w skrzydełku udało się też wbudować kamerkę, więc można pstryknąć zdjęcie i coś nagrać. Autorzy pomyśleli też o baterii, czyli trudnym temacie dla wearable. Nie określono jeszcze na jak długo wystarczy pełne naładowane akumulatorka, ale ściskanie skrzydełek podładowuje wbudowany generator energii, więc kilka minut takich ćwiczeń da nam wystarczający czas na porozmawianie przez telefon. Zegarek pracuje na systemie Androida, więc można mu aktualizować funkcje i wgrawać aplikacje.

Konstrukcja z adapterem umożliwia współpracę z popularnymi modelami smart zegarków, m.in. Apple Watchem, Huawei Watch, LG, czy Gearami od Samsunga – jak widać, lista modeli z GSM. Wszystko brzmi na tyle ciekawie, że czekam już na start kampanii na Indiegogo, która ma nastąpić 31 stycznia. Załączony filmik już teraz nieźle opisuje gadżet, ale w crowdfundingu podanych zostanie pewnie więcej szczegółów.

źródło: Indiegogo

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *