SensoGlove – inteligentna rękawiczka dla golfisty

18 Paź 2015

Ostatnie wariacje ubieralnych technologii to głównie gadżety związane ze smartwatchami lub parowane ze smartfonami. Takie są trendy i pokazują one, że to najwygodniejsze wykorzystanie podręcznych ekranów. Kto jednak powiedział, że jest to koniecznością? Można przygotować samowystarczalne rozwiązanie i wcale nie angażujące do tego inteligentnego zegarka. Od kilku lat w takim formacie sprzedawana jest rękawiczka SensoGlove dla golfistów. Doczekała się wersji “advanced”, czyli usprawnień związanych z dzisiejszymi możliwościami.

SensoGlove

Dalej projekt przeznaczony jest do tego samego, ale został polepszony. Nie potrzebujemy wspomnianych dodatków. Żadnego smartfona lub zegarka. Chodzi o poprawę sportowych osiągów i wyników, a głównie techniki i stylu oraz regularności. W golfie ruchy kijem są bardzo ważne, więc potrzebny jest specjalny trening. Sporo gadżetów działa na zasadzie monitorowania naszych ruchów i podpowiadania w czasie rzeczywistym. SensoGlove ma wystarczyć to co znajdziemy w rękawiczce. Elemencie, który w golfie jest dobrze znany.

System ma zastąpić profesjonalnego, rzeczywistego trenera. Ja uważam, że nigdy nie będzie w stanie tego zrobić przy pierwszych treningach, ale dla graczy, którzy są na pewnym etapie zaawansowania, takie wsparcie będzie pomocne i może ograniczyć wynajmowanie coacha. Sensolution – firma produkująca SensoGlove – chce dostarczyć te opcje w wygodnej rękawiczce, wyglądającej jak normalny element odzieży. Co nowy wariant mierzy? Na przykład uścisk kija. Każdy palec z osobna jest monitorowany i analizowana jest poprawność ułożenia ręki. Jeśli gdzieś trzymamy zbyt mocno, zyskamy na ekraniku odpowiednią uwagę. Wszystko w czasie rzeczywistym.

SensoGlove b

Odczytywane będą też ruchy kija. Algorytmy “zdjęto” z ruchów profesjonalistów z cyklu PGA, więc odniesienie będzie bardzo, bardzo wzorcowe. 1.2-calowy ekranik LED i podpowiedzi audio popłyną prosto z ręki. Moduł z wyświetlaczem można spokojnie wyjąć, by nie ograniczał ruchów, a robił swoje głównie w trakcie treningów. Rękawiczkę wyceniono na niecałe 90$.

Źródło: SensoGlove via ubergizmo.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *