Samsung Galaxy Buds+ z aktywną redukcją szumów

11 Lut 2020

Jeśli Apple wprowadza jakiś produkt, to Samsung również musi mieć swój odpowiednik. W przypadku prawdziwie bezprzewodowych słuchawek odpowiedzią na AirPods były Galaxy Buds. Segment dousznych modeli w formacie TWS rozwinął się od premiery na tyle mocno, że najnowsze generacje są wyposażane w aktywną redukcję szumów (ANC). Adaptacja tych technologii zaczyna obejmować wiele marek. AirPods Pro posiadają wyciszanie, więc i Galaxy muszą. Model zaprezentowany na dzisiejszym Galaxy Unpacked to Galaxy Buds+. Oczywiście z ANC.

Samsung Galaxy Buds+ z ANC

Samsung Galaxy Buds+ z ANC

O tym, że nowa generacja Galaxy Buds będzie posiadała aktywne wyciszanie, było wiadome już od dawna. Dopisek “plus” oznaczać mógł tylko jedno – poprawę jakości odbioru dźwięku przez lepsze redukowanie niepożądanych hałasów docierających z zewnątrz. Pełna specyfikacja odnośnie możliwości dousznych “pchełek” koreańskiego producenta wyciekła do sieci na wiele dni przed oficjalną prezentacją, więc dzisiaj tylko je potwierdzam. Tryb ANC to naturalnie główna zaleta poprawionych modeli Samsunga. Dzisiaj o 20:00 producent przedstawi więcej szczegółów na temat zastosowanej technologii wyciszania. Konkurencja stosuje różne rozwiązania redukowania hałasu. Ciekawi mnie, jaką zastosowano w Buds+.

Design zestawu się specjalnie nie zmienił. Słuchawki w wersji Galaxy Buds+ wyglądają prawie tak samo. Mają delikatne różnice w detalach oraz kolorystyce. Z racji zastosowanych nowinek (być może też pojemniejszej baterii) wzrosła ich waga. Teraz ważą 6.3 gramów. Poprzednio 5.6 g, a więc nie będzie to w zasadzie wyczuwalna różnica. Imponująco wygląda czas pracy bezprzewodowych słuchawek. Samsung dał im aż 11 godzin działania na jednym ładowaniu. Pamiętajmy jeszcze o etui. Podczas transportu słuchawki uzupełnimy z banku energii o drugie tyle (łącznie 22h). W razie rozładowania szybko podładujemy gadżet. 3 minuty ładowania dadzą godzinę działania.  Gdyby przeliczać czas pracy w trybie rozmów (zestaw słuchawkowy) to wyjdzie 7.5h.

Dźwięk będzie poprawiony, nie tylko z uwagi na ANC. Audio ma być lepsze w odbiorze dzięki dwudrożnym głośniczku (tweeter + woofer). Poprzednik dysponował tylko jednym. Ocenę jakości brzmienia trzeba jednak pozostawić uszom podczas testów.

Samsung Galaxy Buds+

Samsung Galaxy Buds+ i iPhone

Warto od razu zauważyć szerzą kompatybilność niż ostatnio. Aplikacja do zmiany ustawień i kontroli słuchawek Galaxy Buds była dotąd tylko na Androida. Tym razem Samsung pomyślał też o sporej grupie użytkowników iPhone’a. Apka pojawi się też na iOS. Można zatem liczyć, że parowanie ze smartfonami Apple będzie szybkie i pewniejsze. Producent obiecuje też łączność Bluetooth 5 dla wielu źródeł. Pod tym względem jest progres, bo zwykłe Galaxy Buds pozwalają na połączenie tylko z jednym urządzeniem. Jeśli chodzi o szczelność na wodę to otrzymamy certyfikat IPX2, więc ochrona tylko podstawowa. Wciąż będzie do dyspozycji dotykowy panel. Dołączyć ma tu tryb
one-touch Spotify”.

Poprawie ulegnie też jakość dźwięku podczas rozmów telefonicznych, ale odczują ją nasi rozmówcy. Dodatkowy mikrofonik na zewnątrz ma lepiej radzić sobie z szumami i przekazywaniem głosu. Dobrze prezentuje się cena. Samsung wycenił nowe Galaxy Buds+ na 149$, czyli tyle, ile kosztowały poprzednie Buds w trakcie premiery. Starsza generacja nadal będzie w sprzedaży. Kosztować ma 129$. Czekam na polskie ceny. W dolarach łatwo porównać ceny z AirPods. Te lepsze w wersji Pro kosztują aż 249$ (w stylu Apple…), więc przegrywają z Buds+ aż o stówę!! Kolory? Producent zaoferuje cztery opcje: czarną, białą, czerwoną i niebieską. Słuchawki mają być gratisem podczas przedsprzedaży do nowych flagowców S20 i Z Flip.

źródło: Samsung.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *