RevolCam – obrotowy zestaw soczewek i LED do kamerki

26 Wrz 2017

RevolCam

Nowy iPhone 8 Plus otrzymał rekordowy wynik w rankingu DxOMark Mobile, co oznacza, że aparat smartfona Apple jest naprawdę bardzo dobry (najlepszy na rynku w segmencie telefonów). Nie oznacza to wcale, że kamerki nie można jeszcze im poprawić. Trzeba to jednak robić zewnętrznie. Na rynku jest sporo dodatkowej optyki na moduł z aparatem smartfona. Zwiększa ona zakres i właściwości fotograficzne. Producenci cały czas pracują nad udoskonaleniem takich przystawek. RevolCam to wielozadaniowy moduł o takiej charakterystyce.

Dodatek RevolCam skierowany jest do maniaków fotografii mobilnej, którzy chcą wydobyć z kieszonkowego gadżetu możliwie najwięcej. Już samym smartfonem można osiągnąć zadowalające efekty, ale dodatkowe soczewki to zawsze jeszcze więcej możliwości. Obrotowy gadżet z zestawem różnych soczewek ma dorzucić kilka opcji, m.in.: szerszy kąt (110 stopni), rybie oko i macro. To najpopularniejsze efekty w fotografii. W sprzedaży jest bardzo wiele kompletów z dokładnie tym trio jako standard. Autorzy RevolCam dorzucają inne bajerki, by odróżnić swoje rozwiązanie od konkurencji.

RevolCam

Mowa i doświetleniu oraz lusterku do selfiaków. U góry znajdzie się niewielka lampka z diodami LED o 230 poziomach jasności, które można dobrać do warunków. Wszystko w możliwie kompaktowym wydaniu (światło można odłączyć, jest opcjonalne). Na tyle lampki umieszczono lusterko. Diody LED można użyć zdalnie i wcale nie mam tu na myśli kontaktu ze smartfonem. Nie musi być bezpośrednio połączone z telefonem, więc można użyć takiego oświetlenia w innym miejscu, niekoniecznie z przy samej kamerce smartfona.  Przystawkę można nosić w kieszeni i jest gotowa do użytku w każdej chwili.

Kompatybilność powinna być szeroka, ponieważ klips jest uniwersalny. Jako, że jest to zewnętrzna przystawka, wszystkie aplikacje będą funkcjonować z nią bez żadnego problemu. Od edytorów, przez filtry i nadawanie na żywo. Wszędzie tu możemy poprawić jakość materiałów i treści. Model bierze udział w kampanii na Kickstarterze, gdzie szuka wsparcia finansowego. Nie jest to pierwszy wyrób tego producenta, więc można liczyć na pewność realizacji. Planowana jest jeszcze na listopad.

źródło: Kickstarter

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *