QuietOn Sleep – smart zatyczki do spania

14 Mar 2018

QuietOn Sleep

Gadżetów z sekcji hearable będzie przybywać i to masowo. Miniaturyzacja technologii umożliwia wdrażanie coraz to nowszych rozwiązań. Ich niższy koszt powoduje, że dostęp do nich jest szerszy, a to wpływa na liczbę wyrobów trafiających do klienta. QuietOn Sleep to słuchawki do spania z koncepcją już chyba opisywaną przeze mnie na blogu. Projekt pojawił się w crowdfundingu na Indiegogo, gdzie chce zebrać środki na jego masową realizację. Kampania jest okazją do zapoznania się z możliwościami nowoczesnych “zatyczek”, ale też ich tańszym zakupem na etapie przedsprzedaży.

Przejrzałem właśnie bazę moim wpisów i już wiem skąd skojarzenia z innym modelem. Ta sama firma próbowała już wprowadzić na rynek podobny gadżet w styczniu zeszłego roku. Prawdopodobnie to jego nowa, lepsza generacja. Cel i zadania pozostały jednak te same, czyli zamknięcie hałasów na zewnątrz. Wielu z nas w spaniu przeszkadzają nawet najcichsze warunki, a co dopiero chrapanie innych domowników. Tutaj na ratunek mają przyjść QuietOn Sleep. Oczywiście możemy zadbać o bajery dla osób chrapiących (dostępnych rozwiązań jest nawet więcej niż nowoczesnych zatyczek), ale najlepiej skupić się na sobie.

QuietOn Sleep

Największą różnicą względem poprzednika są mniejsze wymiary. Technologie redukcji szumów w mniejszym wydaniu to przede wszystkim większy komfort użytkowania. Należy pamiętać, że mamy tu do czynienia z zatyczkami do spania, więc muszą być wygodne. Druga generacja siedzi w uchu lepiej i nie odstaje tak jak wcześniej. Wariant Sleep ma też jedną nowinkę. Szansę na wpuszczanie dźwięków w trybie “pass-through”, czyli możliwość słyszenia bez potrzeby wyjmowania “słuchawek” z uszu. Akumulatorek wystarczy na 20 godzin pracy w trybie wyciszania. Mówi oczywiście o bezprzewodowym rozwiązaniu, które wymaga jednak ładowania. Na szczęście wszystko przypomina współczesne smart słuchawki, czyli mamy do dyspozycji transporter z bankiem dodatkowej energii.

Choć urządzenie kierowane jest do spania (sądząc po nazwie), wcale nie musimy stosować go jedynie tutaj. Podczas akcji na crowdfundingu Sleep można zamówić nawet za 109 dolarów. Finalnie cena ma osiągnąć 239$ (to koszt smart słuchawek). Pierwsze sztuki mają dotrzeć do klientów dopiero jesienią.

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Comment (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *