Quell 2.0 – AI do walki z bólami chronicznymi

28 Sty 2019

Quell 2.0 Wearable Pain Relief Technology

Targi CES to dobre miejsce na zaprezentowanie wszelkich technologii. Te mobilne też, choć lepsza impreza na takie gadżety to lutowe Mobile World Congress w Barcelonie. Zawsze można pokazać się na obu wydarzeniach i tak chyba zrobi NeuroMetrix. Firma odświeżyła swój smart pasek do walki z bólem przez użycie technologii Wearable Pain Relief Technology. Quell 2.0 ma być bardziej smart, czyli efektywniejszy, a to przecież dla takiego gadżetu cel numer jeden.

Quell 2.0 – AI do walki z bólami chronicznymi

Przypomnę czym jest Quell. To pasek na nogę z modułem do neurostymulacji. Sygnały elektryczne mają wpływać na cały system nerwowy, a więc i odbiór bólu przez nasze zmysły. Pierwszą generację urządzenia wprowadzono w 2015 roku, więc kilka lat rozwoju technologii to dobry czas na zaproponowanie następcy. Nowa wersja jest 20% mocniejsza w walce z bólami przewlekłymi , a przy tym 50% mniejsza, czyli zapewne też wygodniejsza w noszeniu. To oczywiście nie wszystkie nowości w modelu Quell 2.0.

Quell 2.0 Wearable Pain Relief Technology walka z bólami chronicznymi

Nowa generacja przeciwbólowej terapii w ubieralnej wersji ma być bardziej smart. Producent ulepszył moduł o algorytmy Sztucznej Inteligencji. AI jest teraz zaprzęgana do praktycznie wszystkiego, bo jej możliwości faktycznie wpływają na skuteczność działania wielu rozwiązań. Podobnie będzie i tutaj. Wszystko bazuje na wysyłaniu impulsów nerwowych do mózgu, by ten nie odbierał bólu na zbyt wysokim poziomie. Przy chronicznych problemach jest to bardzo niekomfortowe, więc wpływa na samopoczucie i zdrowie. AI ma przetwarzać dane wszystkich użytkowników przez chmurę Quell Healthcloud i dzięki temu ulepszać sposób działania urządzenia.

Metody walki z bólem mają być bardziej spersonalizowane, a co za tym idzie, efektywniejsze. Therapy Coach w aplikacji na smartfon ma pomóc w dopasowaniu działania, badania efektów i ustawień (np. dopasowując poziom do pogody). Autorzy mają odpowiednie certyfikacje dla nowego Quell, więc wyrób jest bezpieczny dla zdrowia. Można go używać za dnia i w nocy. Zaletą stosowania takiej terapii jest odsuwanie leków, od których organizm się uzależnia i w pewnym momencie na nie uodparnia. Oczywiście nie jestem w stanie potwierdzić skuteczności, bo nie miałem tego w ręku. Ja tylko przedstawiam na blogu kolejne rozwiązania wearables. Cena: 299$.

źródło

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *