PowerPot X Series – garnki zasilające mobilne urządzenia na USB

8 Gru 2013

Jakiś czas temu przedstawiłem projekt kuchenki turystycznej, służącej do podładowania mobilnych urządzeń w trakcie podróży. Halo Fuel Cell to niewielki palniczek, który zabierzemy w podróż i w trakcie gotowania doładujemy akumulatorek telefonu lub tabletu oraz innych urządzeń na USB. Pewna firma z Salt Lake City przygotowała serię garnków potrafiących zasilić mobilne gadżety w trakcie przygotowywania potraw. PowerPot X Series trafiły właśnie na strony Kickstartera, gdzie rozpoczęły kampanię promocyjną oraz zbiórkę na potrzeby seryjnej produkcji.

Zaprojektowano zaawansowane technologicznie garnki, które posłużą do gotowania, ale w razie potrzeby również do uzupełnienia akumulatorków urządzeń podłączanych do specjalnego złącza z portem USB. Podładować można tablet lub dwa smartfony na raz. Można powiedzieć, że to nowa generacja tego typu rondli do gotowania wykorzystująca energię termoelektryczną. Mają nawet po 10 wat mocy (dla tabletu), a potrzebują tylko ognia i wody do wygenerowania energii. Klientom proponowane są dwie wielkości garnków. Pierwsza to pojemność przeznaczona do potrwa dla dwojga, a druga – PowerPot XL – to już gar dla większej grupy. Produkt daje dostęp do dwóch portów USB.

Podpinając dwa smartfony, moc rozłożymy na oba urządzenia (po 5 wat). W trakcie gotowania wody (lub wywarów, zup i innych), użytkownik może wykorzystać czas na ładowanie sprzętu. Oczywiście zachodzi tu zależność: im więcej jemy (gotujemy), tym lepiej odżywimy także nasz telefon/tablet. Garnki posiadają też wsparcie obliczania długości ładowania, pozwalając zapoznać się z możliwościami w trakcie wykorzystywania pojemników do przyrządzania potraw. W ten sposób łatwiej będzie sprawdzić ile mocy dostępnej jest do wykorzystania oraz oceny czasu ładowania w czasie rzeczywistym.

Poprzednia seria również trafiła wcześniej na strony Kickstartera, została zauważona, a zainteresowanie sprawiło, iż zdecydowano się na przygotowanie wydajniejszej wersji w dwóch rozmiarach. Nie zapominajmy, że w trakcie podróży będzie potrzebna kuchenka turystyczna, a w domu wystarczy postawić garnek na ogniu. Producent proponuje zakup mniejszej edycji PowerPot X w cenie 189 dolarów, natomiast większy wyceniono na 199 dolarów. Oba są przewidywane na start sezonu turystycznego w 2014 roku. Porównując do zestawu wymienionego na początku, jeśli posiadacie przenośną kuchenkę, to garczki powinny być tutaj dobrym rozwiązaniem, jeśli nie, warto zastanowić się nad  Halo Fuel Cell (wykorzystującą ogniwa paliwowe).

źródło: Kickstarterthepowerpot.com via ubergizmo.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *