Gorące tematy
Ciasteczka powinny być smaczne. Nie wszystkie są, ale dopiero po "poczęstunku", będę wiedział, którymi ugościć moich czytelników.

Artykuł

Polar Vantage V2 ułatwi regenerację
Android

Polar Vantage V2 ułatwi regenerację 

Polar Vantage został zaprezentowany w 2018 roku, więc najwyższy czas na jego nową generację. Flagowy zegarek sportowy Polar Vantage V2 skupiający się na celach fitness będzie teraz koncentrował się jeszcze mocniej na regeneracji. To jeden z ważniejszych elementów prawidłowego podejścia do kolejnych treningów. Urządzenie ma pomóc w pilnowaniu sytuacji przed kolejną sesją, w jej trakcie oraz po niej.

Polar Vantage V2

Polar Vantage V2 do regeneracji

Producenci smart zegarków z trackerami aktywności szukają nowych dróg zainteresowania klientów. Każdy kolejny model stara się dorzucić jakieś nowe opcje, by wearable było ciekawsze. Multisportowe zegarki i tak mają już dziś bogate możliwości, więc trudno dorzucać do koperty kolejne czujniki. Trzeba rzeźbić w tym co już jest. Jeśli twórcy mają w tym doświadczenie to można liczyć na odpowiedni efekt. Vantage V2 od Polar spróbuje monitorować aktualną kondycję, gotowość do działania, a nawet stopień regeneracji układu krwionoścnego.

Bardziej doświadczeni sportowcy wiedzą, jak ważne jest planowanie wszystkiego wokół aktywności. Nowy Vantage ma właśnie w tym pomagać. Producent obiecuje, że z tym urządzeniem na ręku będziemy w stanie lepiej przyszykować się do kolejnego treningu, czyli podjąć go w odpowiednim momencie. Tutaj użyto określenia “proporcji” między aktywnością a regeneracją. Tutaj swoje mają zrobić tryby Training Load Pro i Recovery Pro, które uzupełnimy Testem Regeneracji Nóg. Test wydolności biegowej i kolarskiej ma też pozwolić monitorować postępy, personalizację stref tętna, prędkości i mocy.

Polar Vantage V2 trening regeneracji

Dość intrygująco prezentuje się test ortostatyczny w ramach Recovery Pro. Umożliwi ocenę stopnia regeneracji układu krwionośnego. Ten cały komplet brzmi interesująco. Widać, że oferuje konkrety. Vantage V2 to sportowy zegarek klasy premium dla bardziej zaawansowanych, więc wręcz musi takie rzeczy oferować. Na pokładzie mamy zatem pomiary tętna, zapis GPS, testy wydolnościowe i pilnowanie stopnia regeneracji. Niektóre z funkcji pojawiały się już w innych zegarkach, np. Ignite.

Polar Vantage V2

Zegarek Polara wygląda dobrze, choć nie widzę większych zmian w designie względem poprzednika. Proponowane są trzy kolory: czarny, zielony i szaro-limonkowy. Smartwatch nadal jest okrągły, a całość waży tylko 52 gramy, więc jest leciutki (14 gramów mniej od Vantage pierwszej generacji). Pracę baterii przeliczono na 40 godzin przy standardowym monitorowaniu, natomiast w trybie oszczędnym wyjdzie nawet 100h. Oczywiście nadal skorzystamy z Polar Flow. To w ramach tej platformy dostępne będą narzędzia do całodobowego monitorowania sytuacji. W trakcie dnia, podczas treningów, a także snu. Historię zapisu tętna HRV będzie można eksportować, np. dla trenera.

Nie zabraknie też funkcji smart. Tutaj też są drobne usprawnienia, np. lepsza nawigacja w odtwarzaczu muzycznym i kontrola głośności. Na wyświetlaczu nadal będzie szansa odczytu powiadomień itd. Głównie podstawy, jak np. prognozy pogody, czy nadchodzące połączenia. Polar Vantage V2 został wyceniony na 2249 zł.

źródło: polar.com

Dodaj komentarz

Required fields are marked *

Copyright © 2020 Tabliczni.pl by Michał Sitnik. Supported by Jakub.