Pod Case – Apple Watch klasycznym iPodem

20 Lis 2018

Choć PodCase jest tylko projektem to swoją koncepcją przyciąga oko. Joyce Kang z CO Design Lab przygotował etui do smart zegarka Apple Watch, zamieniającego go odtwarzacz muzyczny nawiązujący do pierwszej generacji iPoda. Widziałem już ciekawe akcesoria do przeróbek zegarka z Cupertino, m. in. retro łańcuszki do kieszonkowej odmiany, czy paski na ramię do wygodniejszej aktywności. Kopertę gadżetu można wykorzystać na mnóstwo sposobów. Kilka propozycji wrzuciłem do powiązań pod wpisem.

PodCase Apple Watch iPod

Przypomnę, że już kiedyś Apple umożliwiało podobny system, ale działający w odwrotny sposób. To iPoda Nano szóstej generacji można było obsadzić w specjalnym, oficjalnym pasku i nosić na ręce jak zegarek. Przygotowano wtedy nawet wirtualne tarczki. PodCase działa w przeciwnym kierunku – smartwatch modyfikuje w iPoda. W dodatku robi to świetnie. Sprzęt wygląda jak miniaturowy odtwarzacz mp3, ale z interfejsem playera muzycznego z systemu watchOS. Czy taki bajer jest nam w ogóle potrzebny? Niekoniecznie, ale wielu fanów marki bardzo pozytywnie spogląda na artystyczną wizję takiego akcesorium.

Konstrukcja jest oczywiście dużo mniejsza od klasycznego iPoda, co wymusiły gabaryty Apple Watcha 4, ale dzięki temu całość jest bardziej kieszonkowa. Projekt jest tak prosty w realizacji, że powinno wystarczyć wydrukowanie dopasowanego modułu w drukarce 3D. Dlatego o pomyśle warto napisać. Jestem pewien, że podobne gadżety pojawią się zaraz na Etsy lub innych tego typu platformach. Znajdzie się sporo zainteresowanych, na których zadziała efekt nostalgii. Wszystkie detale zostały tu wzięte pod uwagę, np. wycięcie na pokrętełko Digital Crown, czy tył obudowy służący do ładowania. Jest nawet mocowanie na pasek do nadgarstka.

PodCase Apple Watch iPod

PodCase Apple Watch iPod

Niestety, charakterystyczny panel do nawigacji po bibliotece muzycznej jest tylko atrapą. Ma uzupełniać estetykę. Przydałby się całkowicie funkcjonujący element z przyciskami oraz aplikacja imitująca menu iPoda. Wtedy całość byłaby niemal kompleksowa. W dodatku z bezprzewodowymi słuchawkami AirPods. Świetny mod, zwłaszcza dla generacji klientów mającej kontakt z iPodami.

źródło via 9to5mac.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *