Pebby – smart zestaw do zabawy z czworonogiem

8 Mar 2017

Pebby

Naszym czworonogom kupujemy różne zabawki, a w niektórych domach zwierzaki traktowane są nawet jak członkowie rodziny i otrzymują prezenty w święta i urodziny. Działy z gadżetami dla psów i kotów są bardzo bogate, a ostatnio przybywa smart zabawek. Dzisiaj (jako posiadacz dwóch kocurów) przedstawię zestaw Pebby, który zaliczymy właśnie do zaawansowanych bajerów bawiących nasze pupile.

Pebby to pełen komplet składający się ze smart obroży PebbyCollar, zmechanizowanej piłeczki Pebby Ball oraz stacji dokującej PebbleKennel, ładującej zabawkę. Jak nie trudno się domyślić, rozwiązanie ma zmotywować zwierzaki do ruchu i zająć je zabawą przy pomocy funkcji Auto-Play. Oczywiście nie angażując do tego pana. Na szczęście nie jest to tylko tego typu wyrób. Można i chyba trzeba, pobawić się z psem lub kotem manualnie – interaktywnie.

Pebby Ball

Pebby oferuje aplikację mobilną, która przemieni smartfon w panel sterowania kulką lub laserowym wskaźnikiem. Ekran ma być również podglądem z wbudowanej w stację kamerki, byśmy mogli działać zdalnie, ale i zapisywać fajne momenty. Piesek lub kotek nie będzie nudził się wyczekując naszej osoby, a my przy okazji nie będziemy za nim tęsknić. Obie strony skorzystają, zwłaszcza, gdy zwierzaki ze stresu lub nudów niszczą nam wnętrze. System ma spełniać kilka ról: analizować zdrowie zwierzaka, bawić go i utrzymywać z dala od kłopotów.

W aplikacji na iPhone’a lub Androida sprawdzimy statystyki, które można porównać z normami dla poszczególnych ras. Wszystkie elementy synchronizują się ze sobą, więc dane na temat ruchu można też analizować względem poszczególnych sesji (zabaw). Kulka po skończonej akcji wróci do bazy i uzupełni energię. Pebby stworzono kompleksowo. Na ten moment system bierze udział w crowdfundingowej kampanii na Kickstarterze, gdzie poszukuje wsparcia finansowego i zbiera fundusze na realizację.

źródło: Kickstarter

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *