Osmo MindRacers – Hot Wheels nowej generacji

3 Paź 2017

Osmo Hot Wheels MindRacers

Już kiedyś pisałem dobre słowa o platformie Osmo. To przystawki do tabletu, które pozwalają na fajniejszą zabawę, ale i naukę z ekranem. Producent oferuje kilka odmian, które uczą rachowania, języka, a nawet programowania. Już dawno zauważono, że gamifikacja kształci z o wiele większą skutecznością. Jeśli dorzucimy do tego połączenie zabawek z wirtualnymi treściami na wyświetlaczu mobilnych urządzeń, otrzymamy przyciągające narzędzie. Mnóstwo znanych producentów zabawek idzie tą drogą. Najnowszą propozycją Osmo będzie współpraca z Hot Wheels.

Osmo MindRacers to nowa odsłona resoraków od Hot Wheels, czyli współczesna wersja zabawek, które mają celniej trafiać do najmłodszych. Metodę łączenia fizycznych wyrobów z nowoczesnymi rozwiązaniami trzeba dostarczać dzieciakom w umiejętny sposób. Robienie tego na siłę może przynieść efekt odwrotny. Hot Wheels skorzystało z pomocy projektu Osmo. Stacja na iPada proponuje współpracę samochodzików z elementami AI oraz widzenia komputerowego przez kamerkę tabletu Apple. Algorytmy, aplikacja i mini pojazdy mają stworzyć rozgrywkę łączącą grę na ekranie z realną zabawą.

Osmo Hot Wheels MindRacers

Chłopaki kojarzą Hot Wheels przede wszystkim z budowania im tras, które potrafiły zająć cały pokój. Czy można to w jakiś sposób zmniejszyć? Owszem! Przenosząc zabawę na ekran. Platforma pod iPadem ma specjalne zjazdy, na których ustawiamy samochodziki. Oba znikają w tunelach, by pojawić się w cyfrowej wersji na ekranie. Dwóch graczy może rywalizować lub współpracować przy wykorzystaniu specjalnych tokenów: przyspieszaczy, broni lub tricków, czyli przeróżnych akcji, które wpłyną na wyścig. Chodzi o odpowiednie ich użycie, czyli timing oraz strategię wykorzystania ich w trakcie rywalizacji. Każda trasa jest inna i wymaga innego podejścia.

Trzeba jednak uważać, by nie przeszarżować. Wypadnięcie z wirtualnej trasy wyrzuci też z platformy naszego resoraka. Trzeba go wtedy szybko umieścić na trasie ponownie, by nie stracić zbyt wiele czasu. Na jak długo zainteresuje Osmo MindRacers? Jeśli producenci będą aktualizować bazę tras to być może dłużej niż fizyczne odpowiedniki. Zresztą, dzieciaki tak mają, że coraz trudniej zatrzymać je przy jednej zabawce. Dlatego właśnie gry z elementami rozbudowywania treści są tak atrakcyjne. Utrzymują zainteresowanie najmłodszych. Osmo i Mattel przekonują nawet, że ich nowy produkt nie jest przeznaczony tylko dla chłopaków, ale i dziewczynek. Zestawy Hot Wheels MindRacers wyceniono na 79 dolarów (lub 59 jeśli dysponujemy Osmo iPad Base). Ceny w dolcach, bo gadżet na razie w sprzedaży tylko w USA.

źródło: Osmo

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *