Orboot – smart globus z rzeczywistością rozszerzoną

10 Mar 2017

Technologie rzeczywistości rozszerzonej będą teraz coraz chętniej wykorzystywane i to w bardzo wielu segmentach. Dzieciaki także na tym skorzystają. Widziałem już kilka narzędzi do zabawy i nauki przez ekran smartfona lub tabletu z Augmented Reality. Tym razem powstał smart globus z dedykowaną aplikacją i programami edukacyjnymi. Sam glob nie wygląda nadzwyczajnie i przypomina wersje dla namjłodszych, ale wraz mobilnym programem zyskuje nową, cyfrową warstwę. Orboot to kolejne z ciekawszych rozwiązań łączących naukę i zabawę, a tego oczekuje współczesne najmłodsze pokolenie.

Smart globus Orboot nie wykorzystuje żadnych innowacyjnych metod, a te dostępne na rynku już od kilku lat. Ważniejsze jest to, że producent zdecydował się na użycie przyciągającego formatu. AR to potencjał, który będziemy odkrywać na wielu polach, a sprzyja temu powszechny dostęp do mobilnego, kompatybilnego sprzętu. Zwykły smartfon lub tablet może być oknem do nowego świata, działając na dziecięce zmysły postrzegania otoczenia. Ożywione materiały, bardziej interaktywny content – to wystarczy, aby uczyć się tych samych informacji, ale w przyjemniejszy sposób.

Cyfrowe materiały pokażą się po nakierowaniu ekranu na dany obszar globu. Autorzy postarali się, by treści były możliwie bogate i prezentowały charakterystczne cechy danych lokalizacji. Pomysł o tyle dobry, że dzieciaki mogą korzystać z systemu same i edukować się samodzielnie. Orboot proponuje rodzaj przewodnika, czyli zastępcy nauczyciela. W bazie mogą znaleźć się różne przedmioty: od geografii, biologii, po historię i wiele innych. Spokojnie całość można poszerzacz kolejnymi aktualizacjami, a to potencjał do poszerzania wiedzy o kolejne mapy. Podobnie jak to jest w atlasach, gdzie znajdziemy dane topograficzne, polityczne, czy administracyjne.

Orboot

Projekt Orboot bierze obecnie udział w crowdfundingowej kampanii na Kickstarterze, gdzie w przeciągu kilku dni zebrano potrzebne do realizacji środki. Zainteresowanie jest wystarczająco duże, więc inteligentny globus napewno powstanie. Pod koniec wakacji model ma być gotowy do rozsyłki i kosztować nie więcej niż kilkadziesiąt dolarów. Prawdopodobnie podstawowe oprogramowanie będzie w cenie, ale firma może zarabiać na wielu tematycznych aplikacjach.

źródło: Kickstarter

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *