Value Pack Update (Tizen 4) dla Gear S3 i Gear Sport

22 Sty 2019

Samsung nie zapomina o klientach starszych smart zegarków. Kolejny raz aktualizuje oprogramowanie poprzednich generacji swoich Gearów. Obecnie flagowym modelem jest seria Galaxy Watch, ale poprzednie Gear S3 i Gear Sport dalej są w sprzedaży, a w dodatku nie są dużo gorsze. Dzięki nowemu update’owi poprzednicy zyskają kilka funkcji znanych z najdroższego i najmłodszego zarazem wariantu. W skrócie: poszerzenie bazy o śledzenie nowych ćwiczeń, kilka zmianek UI oraz nowych opcji systemu. Platforma aktualizuje się z wersji Tizen 3.0.0.2 do Tizen 4.0.0.2.

Value Pack Tizen 4 Update Gear S3

Gear S3 i Gear Sport Value Pack Update (Tizen 4)

Nowy Value Pack Update to kolejna większa aktualizacja zbiorcza, mająca podnieść zakres funkcji ubieralnego gadżetu. Na początku 2019 roku Samsung dorzucił nowy zakres rozpoznawania aktywności. Do bazy dołączy 20 nowych ćwiczeń typu indoor, dzięki czemu tracker fitness będzie potrafił wychwycić 39 różnych typów ruchu. Pośród nich osiem będzie uznanych za domyślne, ale listę można dostosować pod siebie. Zegarek może zapisać serię ćwiczeń po sobie i pokazać wyniki po sesji bezpośrednio na ekraniku. Generalnie całkiem zacny zastrzyk opcji fitness dla Samsung Health.

Value Pack Tizen 4 Update Gear S3

Uproszczono poranny raport ze snu. Po wybudzeniu mamy lepiej i czytelniej zapoznawać się z jakością i czasem wypoczynku podczas nocy. Uproszczono powiadomienia “View Detail” (pokaż szczegóły), ale ulepszono zakres informacji. Odczytamy czas spania, łącznie z podziałem na trzy podstawowe stany oraz tygodniowe podsumowania. Sleep Widget (w ramach Health Widget) też będzie teraz wspierany, przyspieszając dostęp do monitoringu snu. Ostatnio producenci trackerów dopieszczają analizy snu, więc koreańska firma też coś tam dopracowała.

Value Pack Tizen 4 Update Gear S3

Samsung zmodyfikował i ulepszył też system UI. Interfejs ma być bardziej intuicyjny i szybszy w działaniu. Na taki krok zdecydował się w zeszłym roku także Google w swoim Wear OS. Systemik na smartwatch musi być prosty, by przyspieszyć korzystanie z naręcznego urządzenia. Personalizowany Quick Panel, który wysuwamy z dołu ekranu, zyska nowe pola: Bluetooth (m.in. dla słuchawek) i Find My Phone. Przybyły też opcje Theater i Good Night, ułatwiające wyciszanie powiadomień, które mogą przeszkadzać.

Value Pack Tizen 4 Update Gear S3

Prawie żadna aplikacja systemowa nie zyskała nowych funkcji. Tylko Messages (Wiadomości) zostały ulepszone o włączenie wyświetlacza MMSów w powiadomieniach. Będzie można odpalić animowane wiadomości podczas odczytu wieści. W wiadomościach łatwiej ma być odpowiadać  lub zapisywać je roboczo. Update ma ok. 300 MB i będzie oczywiście docierał do użytkowników falami. Na początek klienci z USA. Wszystko przez apkę Galaxy Wearable (wcześniej Samsung Gear) na smartfonach.

źródło: Samsung

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Comments (2)

  1. Avatar
    lechidenes4

    Brzmi to całkiem nieźle. Czy nowe aktywności w s healt są te same co w Galaxy watch? Czy zegarek zyskał na oszczędności energii?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *