Nintendo Switch z Joy-Conami w stylu Wii Fit

6 Wrz 2019

Trwają targi IFA w Berlinie, ale to nie jedyne wydarzenie w świecie technologii, które przyciąga fanów. 4 września Nintendo prezentowało nowości na swoim kolejnym Direct. Japoński gigant branży rozrywki od zawsze eksperymentował z rozwiązaniami i wciąż stara się wprowadzać do świata konsol różne unikatowe koncepcje. Tym razem Nintendo Switch i jego kontrolery ruchu Joy-Con zyskają oryginalny dodatek – pas na udo i rodzaj tamburynu. W obu umieszczone będą skrzydełka z sensorami od przenośnej konsoli, by podnieść imersję kolejnych gier.

Joy-Con w stylu Wii Fit

Nintendo znów stawia na mini gierki, które angażują całe ciało gracza. Joy-Cony mają ponownie aktywować do ruchu, co zresztą potwierdza załączony materiał promocyjny. To nie pierwszy raz, gdy firma rozbudowuje możliwości swojej konsoli. Już ponad dekadę temu powstała waga z czujnikami Wii Fit, dzięki której zabawa była jeszcze fajniejsza, a tytuły na Wii bardziej unikatowe. W dzisiejszych czasach konsole podłączane do TV mają precyzyjne kontrolery lub rozpoznawanie gestów/ruchów, więc trudniej jest zaoferować coś nowego.

Zestaw od Nintendo to rodzaj ćwiczeń fitness, ewentualnie rozciągania ciała jak przy Jodze. Głowne akcesorium (to do rąk) jest giętkie, więc otrzyma bardzo wiele zadań. Nożny element też jest ważny. Razem będą zbierały odczyty z ruchu, by ocenić poprawność wykonywanych zadań. Tych będzie pewnie sporo, jak to zwykle bywało w grach zbiorczych typu Wii Sport i Wii Sport Resort. Spodziewam się ćwiczeń w stylu konkurencji, gdzie gra cała grupa ludzi, ale też bardziej prywatne zadania solo. Na pewno spalimy podczas zabawy trochę kalorii, rozciągniemy ciało, a tego wielu z nas bardzo brakuje.

Switch ma już sporo różnych dodatków. Same Joy-Cony są używane w wielu sytuacjach, a przecież są też jeszcze kartonowe Nintendo Labo w stylu DIY, czy nawet rodzaj gogli VR. Na wiecej konkretów trzeba poczekać do oficjalnej premiery gadżetu. 12 września dowiemy się, co widać na ekranie telewizora, a także jak w ogóle nazywa się nowa zabawka Nintendo.

źródło: Nintendo

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *