Nike Adapt Huarache – Siri, poluzuj buty!

30 Sie 2019

Nike od kilku lat promuje swoje samowiążące się technologie w serii butów Adapt. Z roku na rok ich ceny będą spadać, więc być może za pewien czas staną się powszechniejsze. Firma stara się utrzymać pamięć o gadżecie przez coraz to nowsze modele obuwia. Tym razem propozycja inspirowana serią Huarache z 1991 roku. Nike Adapt Huarache ma być kolejną wersją butów bez klasycznych sznurówek w wariante semi-retro. Fason sprzed lat, technologie z przyszłości.

Nike Adapt Huarache

Nike Adapt Huarache z Siri Shortcuts

Wygląd retro nie każdemu może się podobać, ale Nike zawsze lubił nietypowe kształty. Już na początku lat 90 ubiegłego wieku tworzył odważne koncepcje. Huarache miało neopranowe wykończenie, czyli z przetwarzanego kauczuku. Do tego oryginalne wzornictwo. Amerykański gigant powraca do designu, adaptując kilka jego cech. Nike Adapt Huarache nie nazwałbym typowo sportowymi. To raczej modne “najki” “na miasto”. Buty mają oferować ulepszoną wersję FitAdapt do ściskania na stopie.

Adapt Huarache ma dodać trochę bajerów poprzez aplikacje na smartfony lub smart zegarki. Już Adapt BB posiadał apkę na telefony. Teraz pojawi się ona także na Apple Watche. Do tego zaangażowana będzie asystentka Siri, więc komendami będziemy mogli dopasowywać poziom zacisku. Wystarczyć ma polecenie przez zegarek, a buty się na przykład rozluźnią. Takich trybów możemy ustawić sobie kilka i szybko je aktywować. Trzeba przyznać, że dodanie takiej właśnie kontroli bardzo pasuje do nowoczesnych Adapt. Wykorzystanie Siri Shortcuts to dobry krok producenta. Oby tylko Siri rozumiała polecenia jak należy, bo czasem zdarza jej się pogubić. W aplikacji dorzucono też możliwość regulacji koloru LEDów, by podrasować wygląd.

Nike Adapt Huarache

Nike Adapt Huarache nie będą oczywiście ogólnodostępne. Na razie sprzedawać się będą w wybranych sklepach i to konkretnych regionów globu. Mają pojawić się już 13 września w dwóch odmianach kolorystycznych. Wciąż są to buty unikatowe i jeszcze takie przez jakiś czas pobędą. Należy spodziewać się ceny w okoliach 350 dolarów. Tyle przynajmniej kosztowały Adapt BB, gdy debiutowały w styczniu 2019.

źródło: Nike.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *