Moment Air – anamorficzna optyka dla drona

10 Lip 2019

Niedawno przedstawiałem na blogu obiektyw anamorficzny do iPhone’a, co w świecie telefonów jest jeszcze rzadkością, ale można znaleźć już kilka konkurencyjnych nakładek na kamerki smartfonów. Inaczej jest w konsumenckiej sekcji dronów. Tutaj takich gadżetów chyba nie znajdziemy. Podniebne nagrywanie w panoramicznym, kinowym stylu będzie teraz łatwiejsze do uzyskania, bo Moment wprowadza anamorficzną optykę specjalnie do dronów, gdzie tego typu kadry wyglądają jeszcze efektowniej.

Moment Air anamorficzna soczewka do drona

Moment Air do kamerek w dronach

Moment jest obecne w dziale soczewek do smartfonów już od kilku lat. Czas na nowy rynek. Ten dronowy jest coraz ciekawszy, bo zainteresowanie nagrywaniem z powietrza jest coraz większe. Znajdzie się tu sporo klientów, którzy zechcą poprawiać jakoś swoich materiałów. Dostęp do takiego filmowanie jest coraz powszechniejszy, więc profesjonalizuje się też zakres akcesoriów. Moment Air ma być przystosowane do kamerek w dronach, umożliwiając kręcenie video w anamorficznym formacie. Obiektywy te będą posiadać specjalne mocowanie, by pewnie siedzieć na kamerze drona DJI Mavic 2 Pro i Mavic 2 Zoom.

Teraz czas na krótkie przypomnienie, czym w ogóle jest anamorficzna optyka. W generalnym skrócie: to system ściskający obraz do panoramicznego efektu, wydłużający horyzontalnie kadr. Imituje to kinowy efekt, dając jakby szerszy sposób obrazowania sytuacji. Oczywiście jest to osiągane sztucznie, bo przez rozciąganie, ale w wielu sytuacjach ciężko to dostrzec podczas oglądania filmu. Czarne paski i zmieszczenie tego w klatce jest ostatnio trendy w świecie amatorskich nagrań. Tego typu soczewek będzie pewnie przybywać. Przy okazji Moment doda kilka filtrów, by dało się osiągnąć jeszcze kilka kinowych efektów. Wszystko leciutkie, więc bez wpływu na długość przelotu.

Zestawy przygotowano w cenie 119$, ale teraz w trakcie zbiórki na Kickstarterze będzie trochę zniżek. Moduły mają pojawić się w listopadzie. W tym samym czasie firma rozwinie też ofertę o takie obiektywy dla iPhone’ów.

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *