Moleskine Paper Tablet Creative Cloud Connected

15 Kwi 2019

Moleskine rozszerza ofertę swoich notatników i tym razem wprowadza do sprzedaży odmianę Moleskine Paper Tablet Creative Cloud Connected, pozwalającą synchronizować w czasie rzeczywistym pracę smart pisaka Pen+ Ellipse z oprogramowaniem Adobe Illustrator na komputerach. Wyrób powstał oczywiście we współpracy oby firm, by jak najlepiej wykorzystać potencjał obu stron. To nie pierwsza i pewnie nie ostatnia kooperacja oby marek.

Moleskine Paper Tablet Creative Cloud Connected

Notes Creative Cloud dla Illustratora

Przypomnę najpierw czym jest pisak Pen+ Ellipse. Moleskine stworzył rok temu narzędzie do wygodniejszego notowania, ale i zapisków w kalendarzu, zintegrowanego z aplikacją na smartfony. Koncepcja miała służyć głównie synchronizacji rzeczywistych notatek oraz wpisów na papierze z elektronicznym, wirtualnym odpowiednikiem w telefonie. Archiwizacja tą drogą ułatwia działanie, zwłaszcza osobom, które potrzebują obu form zapisu danych. Wraz z notatniki Creative Cloud Connected Moleskine Paper Tablet (strasznie długa nazwa) przemienimy smart długopis w gadżet do Illustratora.

Creative Cloud Connected wraz z Pen+ Ellipse mają wspólnie przenosić rysunki prosto do Adobe Illustrator, pozwalając na dokończenie i dopracowanie pracy na ekranie komputera. Ma to być szybki sposób na przenoszenie ręcznie rysowanych na papierze szkiców do komputera, pomijając zbędne dodatkowe kroki. Można pracować podobnie na specjalnych tabletach, czy nawet iPadach, ale wielu artystów woli tradycyjną formę, czyli papier i pisak. Moleskin i Adobe dają taką szansę przez wtyczkę Moleskine+ do Illustratora. Połączymy dzięki temu długopis z Windowsem. Oczywiście szkicować można niezależnie, czyli bez kompa, ale jest też opcja obserwacji efektów pojawiających się na ekranie w czasie rzeczywistym. Wciąż można wykorzystać apkę Moleskine Notes na iOS/Androida, by zachować pliki w popularnych formatach do późniejszego otwarcia w programach Illustrator i Photoshop.

Kilka lat temu Adobe i Moleskine stworzył “skaner” Moleskine Smart Noteboke do przenoszenia rysunków przez aplikację smartfona, natomiast teraz będzie też alternatywa w postaci długopisu. Creative Cloud Connected ma pomijać proces pstrykania zdjęć. Generalnie chodzi o jak najmniej pracochłonną przemianę rysunków w wektory. Adobe Illutrator Draw  i Image Trace to już istniejące sposoby na digitalizację, ale zawsze kolejna droga będzie przydatna. Ludzie lubią pracować inaczej. Dobrze jest mieć większy wybór. Niestety ten w postaci od Moleskine i Adobe jest jednym z droższych, bo wymaga zakupu notatnika Moleskine Paper Tablet Creative Cloud Connected za 35$, no i pisaka Pen+ Ellipse za 180$. Najtaniej będzie użyć darmowej apki Creative Cloud. Co kto woli. Najważniejsze, że powstaje mnóstwo dróg do osiągnięcia podobnego efektu końcowego. W powiązaniach wrzuciłem propozycje z podobnej sekcji.

źródło: moleskine.cm

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *