Memoband – ubieralny zarządca czasem

16 Cze 2017

Memoband

Ubieranlnym technologiom można zaproponować naprawdę sporo rozwiązań. Już teraz sekcja wearable oferuje różnorakie opcje, choć w zdecydowanej większości są to trackery aktywności. Memoband też śledzi nasz ruchu, ale w zupełnie innym celu. Projekt z Kickstartera skupi się na badaniu naszej lokalizacji, by wskazać momenty oraz miejsca, w których marnujemy czas. Innymi słowy, smart bransoletka ma zwiększyć naszą produktywność przez identyfikację tych sytuacji, które rozbijają nam pracę.

Smartband nie różni się specjalnie od naręcznych urządzeń służących do monitorowania ruchu w czasie treningu. Memoband ma pomóc lepiej zarządzać czasem. Nie tylko w pracy, ale i w domu. Wszędzie są sytuacje, w których udaje nam się bumelować, ale albo ich nie zauważamy albo robimy to celowo (czasem nieświadomie). Każda taka okoliczność wpływa na produktywność za dnia. Być może przyda się jakiś gadżet, który nas zmotywuje – zupełnie jak tracker fitness.

Memoband

Nie wystarczy jednak sam naręczny moduł. W zestawie Memoband są jeszcze Beacony. Rozmieszczamy je po pomieszczeniach, by komunikacja wykazywała czas spędzany w konkretnych pokojach. Razem ze specjalnym oprogramowaniem użytkownik otrzymać ma narzędzie do zarządzania własnym czasem. Analizy lokalizacji odbywają się automatycznie, wskazując czas spędzany w danym miejscu. To z kolei ma uświadamiać i pozwalać na szybsze reakcje. Mam nadzieję, że autorzy przemyśleli software. Jest tu niby sporo do zaoferowania, ale aplikacja i wskaźniki na ekraniku muszą mieć sens. Obiecane jest personalizowane wyznaczanie celów do realizacji. Trzeba tylko trzymać się wytycznych.

Producent przekonuje, że lokalizator Memoband ma poprawić nasz czas spędzany w pracy, ale i życie prywatne, np. to, które możemy poświęcać rodzinie. Samo śledzenie ścieżki poruszania się mnie nie przekonuje, ale jeśli włączona byłaby tu AI to przetwarzanie informacji nauczyłoby się naszych rutyn. Podoba mi się inna sprawa. Personalizowanie powiadomień względem lokalizacji. Na ekranik docierać mogą konkretne notyfikacje związane z miejscem, blokując te, które nie są w danej chwili pożądane. Przy okazji bransoletka monitoruje też dane fitness, a więc kroki, spalane kalorie, tętno i dystans. Nie ograniczano się wyłącznie do lokalizacji.

źródło: Kickstarter

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *