littleBits Avengers Hero Inventor Kit – programuj jako Mściciel

16 Sie 2018

littleBits Avengers Hero Inventor Kit

Znów mam przyjemność pisać na blogu o gadżetach dla dzieciaków, które kreatywne uczą przez zabawę. Na najmłodszych działa kilka rzeczy. Jedną z nich są superbohaterowie z popularnych komiksów, a jak jeszcze powstają na ich podstawie hollywoodzkie filmy to efekt przyciągania jest jeszcze większy. Dzięki licencjom udaje się zaoferować najmłodszej grupie klientów sporo atrakcyjnych zabawek. littleBits nie chcę jednak, by dzieciaki płakały wymuszając na rodzicach kolejne figurki, a zaproponować im projekt edukacyjny.

littleBits Avengers Hero Invetor Kit to bazujący na marvelowskich Mścicielach zestaw do programowania, ale nie w odstraszającym kodzie, a systemie modułowych części w stylu DIY. Dzięki temu dzieci będą budować sobie samodzielnie elementy, które mogą przypominać im kosmiczne technologie z ulubionych filmów. To nie pierwszy smart komplet od tego producenta, ale kolejny promujący ich super podejście do nowoczesnych zabawek. Wcześniejszy modelem był Droid Inventor Kit, czyli seria Gwiezdnych Wojen. Tym razem nie zbudujemy R2D2, a ubieralny moduł na przedramię. Wiadomo, dzieci też mają swoich idoli. Trzeba urozmaicać im ofertę.

littleBits Avengers Hero Inventor Kit

Być może cała koncepcja bazuje na inteligencji Tony’ego Starka, który dzięki swoim umiejętnościom i wiedze (no dobra, także pieniądzom) sam zbudował zbroję Iron Mana. Fajnie poczuć się jak Tony, prawda? Ma to zachęcić do zapoznawania się z nieco mniej ambitnymi rozwiązaniami w postaci diod, modułów i części się ze sobą komunikujących. Wszystko z pomocą aplikacji na smartfony, mającą ułatwić styczność z poszczególnymi “klockami” (lub lepiej nazywać je blokami). Instrukcje oraz opcje kombinowania mają dać dzieciom szansę na stworzenie broni swojego ulubionego super bohatera. Komplet dysponuje kilkoma motywami. Gotowe rozwiązania będzie można wykorzystać do aktywnej zabawy. Generalnie dzieciaki mają identyfikować się ze swoimi ulubieńcami i w ten sposób chętniej uczyć się kodowania, tj. współpracy poszczególnych modułów.

W pudełku będzie sporo części, w tym dziewięć Bitów, siedem elementów Marvela i trochę naklejek do customizacji. Których bohaterów od Marvela wybrano? Oczywiście wspomnianego już Iron Mana, ale i Hulka, Czarną Wdowę, Shuri oraz Czarną Panterę. Każda postać ma swoje przewodniki oraz programy treningowe. To one uczą przez zabawę. Nie tylko programowania, ale i konstruowana. Filmik promujący pokazuje też, że zabawa może być wieloosobowa. Tutaj ważniejsza będzie już wyobraźnia. Ciekawe jak dużo swobody jest podczas samego budowania zestawów? Im więcej, tym lepiej. Ile za taką zabawkę? Prawie 150 dolarów. To mniej więcej koszt kilku gier na konsole. Projekt ma wejść do sprzedaży już 24 sierpnia.

źródło: littleBits

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *