LG TONE Free (HBS-FN6) z etui UVnano (dezynfekcja)

25 Cze 2020

Bezprzewodowe słuchawki TWS (true wireless stereo) mają już tylu przedstawicieli, że ciężko czymś wyróżnić ten gadżet. LG robi to przez nietypowe etui z bankiem energii. Właśnie przedstawiło już drugą generację słuchawek ze schowkiem z dezynfekcją UV. LG Tone Free (HBS-FN6) to zdaje się nieco zmniejszony i przeprojektowany LG Tone+ Free, gdzie też istniał tryb czyszczenia słuchawek. Trudno powiedzieć, czy to aż tak niezbędny “ficzer”, ale może takimi bajerami marki muszą zwracać na siebie uwagę?

LG TONE Free (HBS-FN6) z etui UVnano

LG TONE Free (HBS-FN6) z UVnano

Na początku roku etui z czyszczeniem UV przedstawił też Philips w modelu ActionFit (ST702). Jak sama nazwa wskazuje, dezynfekcję powiązano w właściwościami sportowymi, więc należy domniemywać, że właśnie tutaj tego typu funkcje mają sens. LG Tone Free nie wyglądają na przeznaczone do celów fitness. Nie muszą być. Koreański producent zdecydował, że warto dać klientom wsparcie w dbaniu o higienę słuchawek. Każdorazowe odłożenie ich do ładowania aktywuje proces czyszczenia z bakterii i zarazków przez UV. Po co aż taka ochrona? W notce prasowej zaznaczono, że badania wykazały, że słuchawki zbierają więcej niebezpiecznych bakterii niż deska do krojenia i mogą powodować infekcje uszu. Ultrafiolet ma usuwać 99.9% z nich. Wkładki są tu hipoalergiczne .

Etui UVnano ma też bank energii, jak każde słuchawki typu TWS. LG obiecuje w nich łącznie 18 godzin pracy (licząc z energią zgromadzoną w samych słuchawkach). Jedno ładowanie ma służyć przez 5-6h. Zależnie od tego, czy mówimy o słuchaniu muzyki, czy prowadzeniu rozmów w ramach zestawu słuchawkowego. Jak łatwo wyliczyć, w sumie otrzymamy trzy ładowania. Schowek będzie w stanie uzupełnić baterie słuchawek bardzo szybko. Już 5 minut ładowania da godzinę odsłuchu.

LG TONE Free (HBS-FN6) z Meridian Audio

Wróćmy jednak to najważniejszych specyfikacji dla słuchawek, tj. ich głównych właściwości. Słuchawki LG HBS-FN6 przygotowano we współpracy z Meridian Audio. Powinno to wpłynąć na jakość dźwięku. Technologie Headphone Spatial Processing mają wierniej imitować odczucia większej przestrzenności. Mowa o ogólnych wrażeniach płynących z małych pchełek. Digital Signal Processing od Meridian jest opracowywane przez tę markę od ponad 25 lat. W aplikacji jest equalizer, więc ustawienia EQ pozwolą zmodyfikować efekty indywidualnie. Wbudowane mikrofoniki posłużą nie tylko do połączeń telefonicznych, ale też korzystania z asystentów Siri czy tego od Google.

W nowych LG Tone Free brakuje aktywnej redukcji szumów, ale izolację poprawią same wkładki. Dostępny będzie specjalny tryb pracy Ambient Sound Mode, pozwalający jednym przyciskiem wpuścić nieco więcej hałasu z zewnątrz. To opcja typowo miejska, gdzie nie warto całkowicie zamykać się na warunki otoczenia. Certyfikacja IPX4 uchroni ledwie przez zachlapaniami. Do wyboru wykończenia Stylish Black lub Modern White. Słuchawki HBS-FN6 mają zadebiutować w Europie w lipcu. Nie podano jeszcze ceny.

źródło: LG

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *