Kohler Moxie – prysznic z Alexą i Digital Showering

5 Sty 2020

Kohler to marka z segmentu wyposażenia wnętrz, ale głównie tego łazienkowo-kuchennego (armatura) wyższej klasy. Od kilku lat firma stara się wprowadzać modele smart, unowocześniając swoją ofertę. Pisałem na blogu o kilku takich produktach, a na CES 2020 w Las Vegas producent pokazał kolejne. Odwiedzający expo będą mogli zobaczyć prysznic zintegrowany ze smart głośnikiem, a także baterię do zlewu, która reaguje na komendy głosowe Asystenta Google! To tylko dwa z kilku nowych modułów o nietypowych, jak na smart home, właściwościach.

Kohler Moxie AI Speaker

Kohler Moxie AI Speaker z Harman Kardon

Najpierw przypomnę, że Kohler dysponuje smart platformą, a więc kilkoma rozwiązaniami dla inteligetnego domu. W ramach portfolio KOHLER Konnect zobaczymy kolejne moduły. Producent stworzył prysznic bezpośrednio zintegrowany ze smart głośnikiem. Moxie AI Speaker to łazienkowa odmiana tego gadżetu, dostosowana do warunków panujących w tym pomieszczeniu. Głośnik oraz mikrofony zostały tu zabezpieczone przed wodą i to naprawdę dobrze, gdyż umiejscowiono je w “słuchawce” (a raczej deszczownicy). Czy dostęp do asystenta głosowego i sterowanie muzyką pod prysznicem jest nam w ogóle potrzebny? Kohler ma nadzieję, że tak. Nowy system jest oczywiście elegancki i wyższej jakości, więc wyróżnia się na tle konkurencji. Tak, konkurencji, bo wodoszczelne smart głośniki to dzisiaj nic nowego. Tym razem jednak ma być bardziej stylowo.

Głośnik w łazience i to taki z Alexą na pokładzie, nie wydaje się niezbędnym elementem wyposażenia tego pomieszczenia. Kohler zakłada jednak, że wkrótce wszystko ulegnie zmianie, a wraz ze wzrostem zainteresowania wszelkiego typu smart asystą, a także upowszechnianiem się inteligentnych modułów, zaczniemy postrzegać tego typu wynalazki jako normę. Łazienka to nie miejsce, w którym dostęp do Alexy jest konieczny, ale koncepcja stara się dopasować pod zabieganego klienta, dla którego liczy się każda minuta. Także ta spędzona na myciu. Kto wie, może asystentka nagra też nasze wokale 😉 Upgrade prysznica dla geeka? Na pewno takiego z grubym portfelem. Głośniczek w Moxie jest wyjmowany, więc może posłużyć też w innych miejscach. Nie jest byle jaki. Wewnątrz pracuje elektronika Harman Kardon.

Moxie z Alexą lub bez

Moxie AI Speaker gra odpowiednio nawet podczas tryskającej wody, a dokowany jest magnetycznie. Łatwo go wyjąć, by oczywiście podładować jego baterię. Do tego przygotowano specjalną stację dokującą, zapewne działającą w tej formie jak klasyczny smart głośnik. To nie jedyna wersja tego gadżetu. Jeśli nie do końca ufacie nasłuchom Alexy, Kohler przygotował wariant bez asystentki Amazona. Ten model działa po prostu jak bezprzewodowy głośnik na Bluetooth. Jedno pełne ładowanie ma wystarczyć na 6-7 godzin grania (przy 70% głośności), natomiast w odmianie z Alexą – 5h. Moxie z BT można sparować z innymi głośnikami, by wspólnie grały donośniej. Certyfikacja asystentki dopiero jest w toku, więc głośnik w tym modelu czeka na akceptację Amazona. Pojawi się później. Kontrola muzyki głosem to fajna sprawa, ale w razie czego są też fizyczne przyciski. Producent różnie wycenia zestawy. Zestaw z Bluetooth to koszt 169$. W komplecie z głośnikiem AI 229$. Można będzie nabyć też same głośniczki. Odpowiednio za 99 i 159$.

Kohler na CES pokazał jeszcze nowy system DTV Mode Shower, pozwalający połączyć fizyczne pokrętła i przyciski z aplikacją, w której zaprogramujemy sobie ulubione preferencje dotyczące ustawień temperatury wody. Prysznic ma uruchamiać wodę o odpowiednich parametrach od razu na starcie, bez tego nieprzyjemnego efektu zimnego oprysku i zabawy w regulacje. Całość ma współpracować z linią Digital Shower (z tradycyjną mechaniką ścienną). Moduł smart kosztuje 225$, ale wymaga współpracy z kurkami za 825$. Oferta ma dotyczyć modeli prysznicowych i dopasowanych do wanien.

źródło: Kohler.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *