Słuchawki TWS JBL Club Pro+ z ANC i Stage+

10 Wrz 2020

Jedne firmy wprowadzają słuchawki TWS w jednym lub dwóch odmianach, a są takie, które chcą dać klientom znacznie szerszy wybór. Należy do nich marka JBL. W ramach prezentacji nowości szykowanych docelowo na targi IFA 2020 w Berlinie producent przedstawił całą linię prawdziwie bezprzewodowych słuchawek. Nie może to dziwić. To specjaliści w branży audio. Ja dzisiaj skupię się na modelach JBL Club Pro+ z aktywną redukcją szumów (ANC). Mają kosztować niecałe 200 dolarów.

JBL Club Pro+ z aktywną redukcją szumów

JBL Club Pro+ słuchawki TWSSeria JBL Club oferowała dotąd odmiany bezprzewodowych słuchawek w wersja nausznej (oba typy, czyli spore muszle i modele zaczepiane na uszach). Teraz do linii dołączą True Wireless Stereo (TWS), a więc opcja douszna. Dzięki zastosowaniu ANC produkt ma być bardziej konkurencyjny, co przy całkiem rozsądnej cenie może być przewagą rynkową. Panuje to coraz większy ścisk, więc udoskonalanie oferty lub obniżanie kosztów będzie postępowało. JBL Club Pro+

Co oznacza “club” w nazwie? JBL proponuje tu dopasowanie do potrzeb DJa. Szersze możliwości ustawień equalizera ma dać tryb “Stage+”, gdzie dobierzemy sporo parametrów pod indywidualne preferencje. Nad efektami pracowała tu grupa światowej sławy DJów, więc chyba będą konkrety. W aplikacji My JBL Headphones jest kilka już wstępnie zaproponowanych przez DJów profili. ANC wyciszy otoczenie, ale w razie potrzeby można je “odblokować”, by wpuścić nieco hałasu. Przyda się w warunkach miejskich, gdzie lepiej nie odcinać się całkowicie od dźwięków. Audio ma być odpowiedniej jakości. Mówimy o JBL.

JBL Club Pro+ – 8h pracy, IPX4

Czas na pozostałe istotne specyfikacje słuchawek Club Pro+. Ja bym tu podał czas pracy na jednym ładowaniu. Aż osiem godzin to sporo (choć przy aktywnym ANC spadnie do 6 godzin). Do tego jeszcze trzy doładowania w etui, czyli łącznie aż cała doba. Na uwagę zasługuje szansa na bezprzewodowe ładowanie w standardzie Qi, co obecnie jest jeszcze rzadkością. Niewielu producentów daje ten komfort. Przez USB-C w 10 minut uzupełnimy energii na godzinę działania. Certyfikacja IPX4 to pewien rodzaj ochrony przed wodą i potem.

JBL Club Pro+ z bezprzewodowym ładowaniem Qi

Sterowanie jest dotykowe. W ten sposób uruchomimy też asystenta lub odbierzemy połączenie w trybie zestawu słuchawkowego. Jakość naszego głosu poprawią aż trzy mikrofony. Niezależność obu słuchawek oznacza, że JBL zastosowało Bluetooth piątej generacji. Premiera dopiero pod koniec października.

źródło: news.harman.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *