IT’S OK – “walkman” z Bluetooth

5 Lip 2019

IT'S OK

1 lipca 1979 roku na rynek wszedł pierwszy Walkman od Sony. Równo 40 lat temu! Dzisiaj Walkmany są jeszcze w ruchu, ale nie w formie kasetowej. Japońska firma wydawał kilka generacji przenośnych odtwarzaczy z logotypem Walkmana, ale już w wersji cyfrowej. Dla miłośników jakości premium. Nawet hipsterzy nie noszą mobilnych “kaseciaków”, bo przewijanie to już lekka przesada. A gdyby taki gadżet zyskał Bluetooth?

IT’S OK – odtwarzacz kasetowy z Bluetooth

Nimm Lab z Hong Kongu próbuje przywrócić do życia odtwarza na kasety magnetofonowe. Myślę, że każdy kto pamięta Walkmany, ma gdzieś w szufladzie lub na strychu pudełko ze składankami, które nagrywało się z radia lub przegrywało z innych kaset. Stworzenie playlisty w ten sposób było dużo trudniejszy niż teraz, bo trzeba było jeszcze sobie dobrać kolejność. Wszystko szło po kolei, nie dało się tak łatwo przeskakiwać między kawałkami. IT’S OK wcale tego nie ułatwi, ale będzie “pierwszym na świecie odtwarzaczem kaset na Bluetooth”.

IT'S OK

Kilka lat temu kupiłem sobie kasetkę na Bluetooth, dzięki czemu dało się streamować muzykę z telefonu do odtwarzacza samochodowego. Mobilny odtwarzacz na kasety z BT umożliwi słuchanie muzyki bezprzewodowo, np. przez tego typu słuchawki. Bluetooth 5.0 można też wykorzystać z bezprzewodowymi głośnikami. To fajne udogodnienie, ale naprawdę bardzo niszowe. Dla bardzo wąskiej grupki klientów. Na tyle niedużej, że projekt wymagał pojawienia się na Kickstarterze, czyli w crowdfundingu. O dziwo, jakieś zainteresowanie jest, bo przekroczono założony próg.

Jeśli nie macie żadnego magnetofonu, a zakładam, że to bardzo prawdopodobne, a chcielibyście odtworzyć dawne nagrania (niekoniecznie muzykę – kiedyś nagrywało się też własną twórczość przez mikrofony 😛 ), to IT’S OK wydaje się rozwiązaniem i to ze współczesnymi standardami łączności.”Sprzęt w zestawie ma czystą kasetę (60 minut) oraz wbudowany mikrofon, więc można też coś nagrać. Wiecie, że posiadam u siebie kilka jeszcze nieodpakowanych kaset tego typu? 😀 Oczywiście jest też komplet przycisków. Urządzenie pracuje na dwóch bateryjkach AA, czyli klasycznie. Najniższa cena za odtwarzacz to 63$. Zaproponowano trzy kolory i przezroczyste osłony, by widać było kasetę. Premierę przewidziano na grudzień.

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *