HyperJuice Wireless Charger Adapter do Apple AirPods

14 Wrz 2018

Były nadzieje, że 12 września wraz z prezentacją nowych Apple Watchów i iPhone’ów pokazane zostaną też bezprzewodowe słuchawki AirPods drugiej generacji. Niestety tak się nie stało, a producent ma plany ich wprowadzenia w innym terminie (raczej jeszcze w tym roku). Wraz z tym upadły też nadzieje na etui z indukcyjnym ładowaniem słuchaweczek. Na szczęście zajmują się tym producenci akcesoriów third-party. Hyper wprowadza na rynek przystawkę HyperJuice Wireless Charger Adapter, czyli dodatek do oryginalnego transportera z bankiem energii, który można podładować kładąc na matach Qi.

HyperJuice Wireless Charger Adapter Apple AirPods

To nie pierwsza próba pomocy w ładowaniu standardem Qi, ale propozycji tych jest naprawdę mało. Ja sam pisałem na blogu chyba tylko o AirPlus, czyli jedynej jak do tego pory wersji tego typu. Hyper znany jest produkcji przeróżnych adapterów do Maców, dzięki czemu kompy Apple są użyteczniejsze niż w oryginale. Tym razem zaprojektował kieszeń do schowka na AirPods, która pozwoli na bezprzewodowe ładowanie gadżetu. Adapter ma bardzo prosty format. Zwiększa nieco gabaryty całości, ale przyspiesza zgarnięcie sprzętu ze stołu. Nie trzeba odpinać przewodu z portu.

HyperJuice wspiera ładowanie 5W na kompatybilnych stacjach i podstawkach. Może być zatem położone w domu, ale i w specjalnym miejscu wielu nowych samochodów, które stawiają na Qi. Nie wiem jak proces ładowania będzie odbywał się podczas jazdy, gdy są pewne przeciążenia wynikające ze skręcania autem, ale podstawa modułu wydaje się wystarczająco płaska i spora, by stabilnie utrzymać wszystko na płaszczyźnie ładowarki. Apple nie ma jeszcze swojej oficjalnej propozycji w takiej wersji, więc każda inna jest bardzo atrakcyjna. Mam nawet wrażenie, że brak maty AirPower (rok od prezentacji) determinuje powstanie etui z Qi dla AirPods. Przecież głupio pokazać, że nie ma na czym ładować słuchawek…

HyperJuice Wireless Charger Adapter Apple AirPods

“Kieszeń” na etui wykorzystuje oczywiście port Lightning, w który się wpina. Dzięki temu ładowanie przez ściankę zasila wewnętrzny akumulatorek dla AirPodów. Producent przekonuje, że całkowite naładowanie baterii potrwa półtorej godziny. Co ważne, przystawka została wykonana z tego samego koloru plastiku, by wydawała się integralną częścią zestawu. Na opakowaniu są też diody LED, by informować o stanie naładowania. Prawie 50 dolców za taki bajer to trochę dużo (jeśli zsumujemy wszystkie koszty zakupu słuchawek Apple).

źródło: Hyper.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *