Google Nest Mini – niewielki upgrade

15 Paź 2019

Google Nest Mini

Najmniejszy smart głośniczek Google doczekał się nowej generacji. Nest Mini, bo tak teraz nazywają się modele tej rodziny, otrzyma tylko nieznaczne poprawki. Wciąż będzie to po prostu najtańszy z wariantów reagujących na komendy Asystenta Google. Amerykańki gigant nie pokusił się o wyraźne ulepszenia, ale jakieś jednak są.

Google Nest Mini na ścianę

Google Nest Mini wygląda dokładnie tak samo, jak poprzednik. To estetycznie wyglądający gadżet w kształcie pastylki ze stabilnym podłożem. Głośnik obudowano materiałowym wykończeniem, by przyjemniej się prezentował i lepiej maskował wnętrze. Z zewnątrz nie odczujemy żadnych zmian, więc dokupując kolejną nową sztukę będziemy mieć spójność stylistyczną z posiadanymi już Mini pierwszej generacji. Pojawiły się chyba dwie dodatkowe diody na bokach, by lepiej wskazać boczne panele dotykowe oraz ich reakcję. Obie generacje mają to samo opakowanie o 98-milimetrowej średnicy i 42 mm wysokości.

Google Nest Mini

Podobnie zresztą jeśli chodzi o kolorystykę. Google zdecydowało się na ciemno- i jasnoszary wariant. Są to odpowiednio edycje Charcoal i Chalk, którym chyba zmieniono nazewnictwo na Anthracite, Rock Candy – chyba, że barwy te jednak się różnią. Pozostałe dwie to Coral i Sky Blue. Ten ostatni w pierwszej generacji nazywano Aqua, ale teraz jest bardziej niebieski niż morski.. Dużo ważniejsze od koloru jest dodatnie w podstawce otworku. Ułatwi to zawieszanie głośnika na ścianie bez potrzeby dokupowania dodatkowych akcesoriów. W pudełku jest przewód USB o długości 1.5 metra.

Google Nest Mini z Bluetooth 5.0

W środku zmieni się nie tylko nagłośnienie. Nie liczmy na ekstra granie, bo to wciąż te same gabaryty. Udało się jednak zastosować 15 Wat, czyli o 6 więcej niż poprzednio. Powinno być głośniej. Nadal łączność to WiFi 802.11 b/g/n/ac, ale lepszy Bluetooth 5.0. Nasłuch w nowym Mini będzie czulszy, gdyż wewnątrz znajdą się trzy mikrofoniki.  Nowy chip wykorzysta algorytmy uczenia maszynowego, by szybciej reagować na komendy. Jak widać, nieprawdą okazały się plotki o porcie audio jack 3,5 mm. Przekazano też, że urządzenie będzie produkowane ekologicznie (materiały itp.). Google wyceniło model na 60 euro 49$. Tyle samo, co wcześniej.

źródło: Google

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *