GObyLIVI – zestaw z aplikacją do jednośladów

3 Cze 2017

GObyLIVI

Jest naprawdę sporo opcji montażu smartfona na kierownicy roweru lub skutera. Przybyła kolejna. To zestaw GobyLIVI, który spodoba się zwłaszcza kierowcom skuterów, ale i rowerzyści go polubią. To właśnie do nich kierowany jest trzyczęściowy system, którego zadaniem jest poprawa komfortu w dostępie do wybranych funkcji telefonu. Podczas jazdy nie powinno się korzystać ze smartfona, ale są opcje, które z odpowiednimi przystawkami są do bezpiecznego użycia.

GObyLIVI jest ekosystemem dostarczającym wygodę w możliwie pełen sposób. Moduł GOMINI to specjalny element do montażu przy rączce kierownicy. Łączy się bezprzewodowo przez Bluetooth ze smartfonem i przekazuje wybrane informacje. Dotykowy ekranik złożony z diodek LED ma przekazywać powiadomienia w podobnym do smartwatcha stylu. Pojawi się tu szansa na zdalny odbiór nadchodzącego połączenia, obsługa odtwarzacza muzycznego, a nawet odczyt wskazówek nawigacyjnych.

GObyLIVI

W tej sytuacji telefon jest zwykle gdzieś schowany. Żeby GOMINI funkcjonowało, potrzebny jest kolejny bajer. GOHEADSET to oczywiście bezprzewodowy zestaw słuchawkowy w specjalnie rozpłaszczonej wersji pod kask. Ma nawet specjalne mocowanie od środka. Będzie wygodny, ale raczej z kaskami otwartymi (półkaskami), ponieważ wystaje mikrofonik na pałączku. Na wszelki wypadek start-up zaprojektował jeszcze specjalny kask. GOHELMET współpracuje z GOHEADSET najlepiej.

Czwartym komponentem systemu będzie aplikacja mobilna na smartfony z iOS lub Androidem. Apka GObyLIVI otrzymała funkcje, które w tym zestawie się przydadzą: śledzenie trasy, wysyłanie alertów na temat ruchu ulicznego, podpowiedzi dotyczących zbyt dużych prędkości, czy też wysyłających sygnały na temat ewentualnego wypadku (wykrycie takiej sytuaji automatycznie roześle wiadomości do rodziny i służb). Szwedzkie GObyLIVI pojawiło się w crowdfundingowej kampanii na Kickstarterze, gdzie szuka wsparcia finansowego. Jeśli się uda, dotrze na rynek po wakacjach.

źródło: Kickstarter

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *