Electron Wheel Gen 2 – elektryczne koło z Google Asystentem

3 Sty 2018

Electron Wheel Gen 2

Mam ostatnio niezłe parcie na elektryczny rower. Temat elektrycznych modułów do przeróbki zwykłego jednośladu na pedały poruszałem na blogu wielokrotnie. Rozwiązań przygotowywanych przez start-upy jest coraz więcej i są coraz mniejsze, wygodniejsze i co najważniejsze, wydajniejsze. Na targach CES 2018 pojawią się pewnie kolejne e-wynalazki, a potwierdzony jest minimum jeden – Electron Wheel drugiej generacji.

Koło z całym elektrycznym napędem do zamontowania na przodzie zostało zaprezentowane już kilka miesięcy temu (można je już nawet zamawiać w przedsprzedaży), ale na targi w Las Vegas przyjedzie promując Google Asystenta! Google maczało palce przy rozwoju projektu i stwierdziło, że e-rower będzie ciekawym uzupełnieniem możliwości współpracy asystenta głosowego. Asystenci AI pojawiają się przede wszystkim w telefonach, zegarkach, tabletach, komputerach i wyposażeniu domów. Pora wykorzystać ich możliwości podczas przejazdu rowerem.

Electron Wheel Gen 2

Funkcja Google Asystenta w Electron Wheel Gen 2 będzie obecna już od lutego, ale w fazie beta. Wtedy to zresztą nastąpi rozsyłka paczek, czyli debiut elektrycznego koła na rynku. W jaki sposób wykorzystamy komendy głosowe w trakcie jazdy? Integracja polega na podobnej obsłudze do tej wdrażanej w samochodach. Chodzi przede wszystkim o wygodę i bezpieczeństwo, czyli rezygnacja z ekranów, ale bez rezygnacji we wgląd w dane napływające z roweru. Uruchomimy silnik poleceniem głosowym, ustawimy poziom jego działania, czy poznamy stan baterii lub statystyk z aktywności. Tracker montujemy na pedale. Zamiast bawić się parametrami elektrycznej asysty z poziomu kierownicy, wydamy ją naszym głosem.

Sama instalacja koła Electron Wheel jest prosta i szybka. Producent obiecuje, że zajmie ok. 30 sekund, a na pewno poniżej minuty. Niestety samo koło nie ma mikrofoniku, więc wciąż potrzebny będzie jakiś mobilny sprzęt, np. smartwatch na nadgarstku (czyżby trzeba było oderwać rękę od kierownicy?). Osiągi koła? 50 mil na jednym ładowaniu, 25 km/h (w Europie, bo w USA 32). Cena: 799 dolców (preorder, bo potem 1150$). W zestawie aplikacja mobilna.

źródło: Electron Wheel

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *