Dux – Alexa w twoim łóżku

28 Sty 2019

Sypialnia to dobre miejsce dla smart głośnika, ale takiego mniejszego. Asystenci mają już kilka ciekawych poleceń zarówno do wykorzystania przed snem, jak i zaraz po przebudzeniu. Budzik wcale nie jest tu najlepszą z funkcji. Możemy rozpocząć dzień od ważnych informacji, zapoznać się z planem dnia, czy najnowszymi informacjami ze świata. Duxiana – szwedzki producent materacy i luksusowych łóżek – zechciał pójść za trendami i dołączyć do swoich wyrobów smart głośnik. Jego produkty mają być częścią nowych technologii i dzięki temu jeszcze bardziej premium.

Duxiana smart bed Alexa

Łóżka Dux zintegrowane ze smart głośnikiem

Dux nie chce jednak integracji ze smart głośnikami przez zwykłą komunikację. Materace i łóżka mają być głośnikami, a przynajmniej bezpośrednio zintegrowanymi modułami. Głośniki z Alexą mają być wbudowane w łóżko, dając wszystkie komendy bez leżącego obok gadżetu. Cały system ma być w/pod łóżkiem, oferując cały zakres opcji jakie inteligentnego głośniki dają. Firma weszła we współpracę ze Stellé (specjalizujących się w smart głośnikach), by dostarczyć rodzaj smart łóżka będącego częścią Internetu Rzeczy w ramach “smart sleep environment”.

W sypialni można wykorzystać sporo scen, m.in. tych dopasowujących światło i warunki do lepszego zasypiania lub wstawania. Skoro tak, to Duxiana chce wykreować się na część ekosystemu do tej części mieszkania. Specjalizacja ma wyróżnić markę i dodać kolejną porcję luksusowych funkcji. Tym sposobem Alexa dotarła do łóżek i to w sposób dosłowny. Czy to innowacyjne? Na pewno niszowe, a tym sposobem idealnie pasujące do sekcji, w której porusza się ten konkretny producent. Już sama cena, czyli prawie 5 tysięcy dolarów to zaporowa kwota dla większości z nas.

Duxiana smart bed Alexa

Moduł audio z mikrofonami zostanie zintegrowany z ramą łóżka, więc sam z siebie nie musi się dobrze prezentować. Widać zresztą, że tak właśnie jest. Instalacja pod łóżkiem nie oznacza trudności z nasłuchem poleceń. Czułe mikrofony wykonają każde polecenie. Od zwykłego zapytania, aż po głosowe sterowanie żaluzjami, oświetleniem, czy pozostałymi smart gadżetami w reszcie domu. Ciekawe jak z efektami dźwiękowymi. Wydobywają się spod łóżka, więc będą lekko stłumione. Przez aplikacje Dux użytkownicy będą mogli tworzyć rutyny (akcje), dla których łóżko będzie centrum uwagi. Koncepcję pokazano na targach CES 2019, natomiast finalny model ma wejść do sprzedaży w maju. Przyjmie się? Segment premium rządzi się swoimi prawami. Kto bogatemu zabroni? 😉

źródło: duxiana.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *