Dimension of Heroes AR dla gogli Mirage AR

10 Wrz 2019

Lenovo Dimension of Heroes AR

Gogle AR nie są może jeszcze jakimś nie wiadomo jakim hitem, ale efekty rzeczywistości rozszerzonej przyciągają. Tego typu zabawa jest nieco inna od tej w VR i rodzi zainteresowanie. Jeszcze nie takie, jakiego oczekujemy, ale warto temat rozwijać. Lenovo ma taką jednostkę już od 2017 roku, ale Mirage AR był do tej pory ograniczony do jednego tytułu – edycji Jedi Challanges, czyli w motywach Gwiezdnych Wojen. Na targach IFA 2019 tajwański producent przedstawił nową grę. Tym razem z bohaterami uniwersum Marvela.

Dimension of Heroes AR – zostań Avengerem

Gogle AR zostaną ponownie wykorzystane, a że mają uniwersalną konstrukcję to wystarczyło dorzucić nowe, bardziej uniwersalne kontrolery. Poprzednik posiadał takie imitujące miecze świetlne, a w Mścicielach trzeba czegoś bardziej ogólnego. Idea jednak pozostaje taka sama. Instalujemy aplikację na smartfon z iOS lub Androidem. Wsuwamy telefon w adapter i cieszymy się rozgrywką na tle realnego otoczenia – na przezroczystej szybce gogli. Dimension of Heroes AR to głównie walki, ale w różnym stylu – dla większej różnorodności. Inaczej powalczymy z tarczą Kapitana Ameryki, a inaczej umiejętnościami Doktora Strange, czy Czarnej Pantery. Postaci w bazie jest oczywiście więcej.

Lenovo Dimension of Heroes AR

Oprócz różnych “mocy” naszych super bohaterów, różne są też tryby gry. Możemy grać solo, ale także w większej grupie, m.in. w co-op. Każdy musi dysponować własnymi goglami Mirage AR. Przypomnę, że wbudowana w nie bateria pozwala na około pięciu godzin zabawy. Nowe są kontrolery. Je też trzeba ładować, ale wytrzymują dłużej, bo nawet 8 godzin. Razem z czujnikami odwzorowują ruchy w wirtualnym środowisku, czyli system gry jest gestowy. Wszystko całkowicie mobilne i stosunkowo kompaktowe. Konieczne będzie jednak trochę wolnej przestrzeni. Myślę, że tym razem sprawdzą się lepiej też w innych tytułach, bo o to że powstaną się nie martwię. Niezbędny we wszystkim jest jeszcze beacon do śledzenia.

Nowe Lenovo Mirage AR Universal Controllers

W sumie Dimension of Heroes AR to Survival Mode, lokalna kooperacja oraz tryb “story mode”. W tym ostatnim wcielimy się w praktycznie wszystkie postacie, łącznie ze Star-Lordem. Gra wymaga dostępu do Internetu. Mirage AR kosztują 250$, więc jeśli już je posiadamy to “wystarczy” dokupić nowe Lenovo Mirage AR Universal Controllers. Developer zaktualizował też aplikację The Star Wars: Jedi Challenges, by te nowe kontrolery też z grą działały. Nigdzie nie widzę jednak ich wyceny.

źródło: Lenovo

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *