Neeo Remote – smart pilot dla smart domu

6 Lis 2019

Już w 2015 roku pisałem o ciekawym smart pilocie Neeo. Minęło praktycznie pięć lat od pierwszej prezentacji urządzenia. Uniwersalny pilot dla Internetu Rzeczy był hitem crowdfundingowej kampanii na Kickstarterze, a potem markę przejęło Control4. Właśnie na rynek trafia owoc tego procesu. Model Neeo Remote for Control4 będzie wygodnym gadżetem do zarządzania smart domem, ale nie specjalnie tanim.

Neeo Remote for Control4

Pilot Neeo Remote for Control4

Nowy Neeo będzie lekko odświeżonym modelem. Jego główny trzon funkcji i przeznaczenie się nie zmienią. Control4 dostarczy elegancką jego wersję z srebrnym aluminium i czarnymi detalami dopełniającymi efekt.  Nieźle wygląda też wariant w pełnej czerni. Wyświetlacz 3.2 cala będzie oczywiście dotykowy i wysokiej rozdzielczości, ale nie zabraknie niezbędnych przycisków fizycznych. To połączenie klasyki z nowoczesnymi opcjami. Ma to zagwarantować pełnię kontroli, wygodę użytkowania, ale przede wszystkim intuicyjne sterowanie.

Neeo działa w prosty sposób. Przejmuje zarządzania poszczególnym smart wyposażeniem, by dać nam dostęp z jednego akcesorium do obsługi wszystkiego, co się da. Ekran typu edge-to-edge pokaże skróty do urządzeń RTV, ale też większości inteligentnych rozwiązań, jakie zainstalowaliśmy w swoim wnętrzu.

Neeo Remote for Control4 pilot internet rzeczy

Neeo i Smart Home OS 3

Dobrą wiadomością, zwłaszcza dla osób, które znają firmę Control4, jest pełna integracja z oprogramowaniem smart home tego producenta. Oznacza to, że jeśli nasz smart home oparto o platformę Control4 to wnętrzem możemy sterować przy pomocy Neeo prosto z pudełka. Przez WiFi połączymy się ze wszystki, co zostało zintegrowane w przeróżne akcje. W pilot wbudowano akcelerometr, co doda możliwości (obok ekranu i przycisków). W komplecie jest też aplikacja mobilna na smartfony oraz specjalna stacja dokująca, by podładowywać baterię.

Systemik pilota ma zaoferować wszystko, co potrzebujemy od kontroli nowoczesnego wnętrza. W zasadzie to jest to wygodniejsza alternatywa dla smartfona. Obsłużymy nasz telewizor i to łącznie z wszelkimi Netflixami, ale też sceny inteligentnego domu, mulit-roomowe audio (z okładkami wykonawców na panelu pilota) oraz wiele innych. Przez Control4 OS 3 można łączyć się z popularnymi platformami, włączając w to Asystenta Google oraz Alexę. Jeśli taki sprzęcik dopiero wkracza do naszego mieszkania to konieczna będzie konfiguracja.  Cena? Neeo Remote wyceniono aż na 600$! Ja obecnie korzystam u siebie ze sterowania głosowego przez Broadlinka.

źródło: control4.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *