Commuter Jacket 2.0 od Levi’s i Google

1 Paź 2019

W 2017 roku w ramach projektu Jacquard powstała smart kurtka Commuter Trucker, pozwalająca na kontrolowanie wybranych funkcji smartfona przez specjalny moduł w rękawie. Nie zmuszało to do ciągłego wyciągania telefonu z kieszeni, bo część powiadomień docierała przez wibracje. Google i Levi’S powracają z drugą generacją produktu – Commuter Jacket 2.0. Będzie posiadała podobne możliwości, ale mniejszy dongle i przystępniejszą cenę.

Google Commuter Jacket 2.0 Levi's

Commuter Jacket 2.0 – mniejszy moduł

Kurtka jest smart, ale nie jakoś nadzwyczajnie. To dosyć prosta koncepcja. Bez skomplikowanych rozwiązań. Po kilku latach nie dodano nic specjalnego. Google zmniejszyło modulik, czyli jedyny hardware w odzieży. Element dodający inteligentne funkcje (tzn. te connected) będzie teraz bardziej kompaktowy. Tag został skurczony ponad dwukrotnie, więc zajmie mniej miejsca, co prawdopodobnie powinno wpłynąć na komfort noszenia.

Zasada działania całości jest taka sama. Naładowany moduł wsuwamy w specjalne, dyskretne miejsce rękawa kurtki, by w podręcznym miejscu otrzymać obszar do interakcji ze smartfonem. Wykorzystamy dotykowe motywy i proste gesty, by kontrolować część opcji telefonu. Mowa m.in. o odtwarzaczu muzycznym, ale także nawigacji (haptycznie przekazująca azymut). Tą drogą odbierzemy też połączenie telefoniczne, zakładając, że nosimy w tym czasie słuchawki. Są też nowe rzeczy, np. dodatkowe gesty do wyzwalania migawki aparatu, przypomnienie o pozostawionym telefonie (Find Your Phone), czy sprawdzanie dziennika lub pogody przez skróty dla Asystenta Google. Część nowych rzeczy może trafić do poprzedniego wyrobu.

Commuter Jacket 2.0 także dla pań

Commuter Jacket 2.0 to nie tylko nowy hardware od Google. Ze swojego zadania wywiązał się też Levi’s. Ten odpowiedzialny jest za kwestie odzieżowe. Druga generacja otrzyma więcej modeli i tym razem będzie oferowana zarówno do męskiej, jak i damskiej grupy klientów. Odmiany będą sprzedawane w klasycznych krojach oraz z podszewkami sherpa. Większy wybór może podnieść zainteresowanie, choć projekt nie jest specjalnie praktyczny.

Kurtki Jacquard służą tylko w porach jesiennej i wiosennej oraz tylko w podróży. Dublują trochę funkcje smartwatcha, który ma zdecydowanie więcej do zaoferowania. W dodatku producent przekazuje, że wytrzymałość to tylko dziesięć prań. Wariant podstawowy wyceniono na 198$, a te z podszewkami na 248$. To prawia dwa razy więcej za kurtkę Levi’s Trucker Jacket bez elektroniki, ale nieco taniej od pierwszej propozycji za 350$. Nie określono konkretnej daty premiery, ale właśnie rozpoczął się sezon na ten rodzaj ubioru, więc nie sądzę, by zwlekano z debiutem. Czy kolejne generacje przekształcą się w coś ciekawszego? Sam pomysł ma nawet sen.

źródło: levi.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *