Brainno – hearable do treningu mózgu

29 Cze 2017

Niedawno przygotowałem wpis o gadżetach z bardzo jeszcze niszowego segmentu neurowearables. Podkreśliłem wtedy, że tematem interesuje się coraz więcej producentów oraz potencjalnych klientów. Brainno jest kolejnym przykładem ubieralnego urządzenia, które powinno zaliczać się właśnie do tej grupy noszonej elektroniki. Z uwagi na swoją konstrukcję, Brainno można kwalifikować nawet do specjalnej podsekcji werable, tj. odmiany hearable, czyli smart słuchawki.

Brainno

Brainno przypomina inteligentny tracker sportowy na ucho, ale zajmuje się nieco innymi zadaniami. Zbiera co prawda odczyty z pracy serca, ale rytm wraz z analizą fal mózgowych przetwarza dla naszego zdrowia. Dane oceniane przez algorytmy wraz ze specjalnym oprogramowaniem mają posłużyć do odstresowywania, a nawet ćwiczenia mózgu. Dzięki lepszej świadomości sytuacji związanej z naszym organizmem, możemy okiełznać zdenerwowanie i lepiej nad nim panować.

Całkowicie bezprzewodowy moduł ma pomagać w kontrolowaniu stresu, a przy okazji poprawić zdrowie, ponieważ działanie głowy wpływa na cały organizm. Posiadacz takiego sprzętu ma poczuć takiego efekty po dłuższym używaniu, m.in. polepszając skupienie. Wewnątrz Brainno zmieszczono trzy czujniki do monitorowania fal mózgowych oraz sensory sprawdzające tętno. Razem mają budować profil użytkownika i przekazywać informacje o aktualnym stanie emocjonalnym. Biosygnały zbierane są przez EEG (elektroencefalografię), czyli diagnostykę przy użyciu elektrod (analizy elektrycznej pracy mózgu).

Brainno

Naturalnie, wszystkie biodane są przesyłane do aplikacji mobilnej, gdzie zaczyna się analiza oraz pomoc sugestiami oraz podpowiedziami na ich podstawie. Przewodnik ma tą drogą wpłynąć na kondycję naszego mózgu, co w efekcie poprawić ma też formę w ogólnej aktywności (również fitness). Do dyspozycji są mini gierki do treningu mózgu, uspokajające utwory muzyczne, czy obrazki redukujące stres. Wszystko ma prowadzić do wyluzowania i zwiększania koncentracji. Można oczywiście śledzić też progres oceniając grafy i diagramy wyników (z opcją porównania z innymi użytkownikami systemu).

Projekt Brainno pojawił się w kampanii na Indiegogo, gdzie zebrać więcej środków na realizację niż potrzebował. Na tym etapie można było go zamówić w przedsprzedaży nawet za 130 dolarów. Masowa produkcja ma rozpocząć się już w sierpniu, a pierwsze zamówienia realizowane w październiku.

źródło: Indiegogo

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *