Bellabeat Spring – smart butelka dla trackera Leaf

31 Maj 2017

Bellabeat Spring

Inteligentne butelki i bidony służą do śledzenia i monitorowania uzupełnianych płynów. Swój własny model takiego trackera przygotowało francuskie Bellabeat, które wyroby kieruje do damskiego grona klientów. Bellabeat Spring będzie dysponować praktycznie identycznymi funkcjami co wielu rywali, ale celem firmy było przygotowanie kolejnego elementu do ich własnego ekosystemu smart urządzeń, w tym analizatorów ruchu Leaf. Właśnie z nimi bidon ma współdziałać, dając pełniejsze odczyty na temat aktywności i biometryk.

Bellabeat to start-up o profilu wellbeing, czyli akcesoriów kierowanych do poprawy samopoczucia. Zdecydowana większość użytkowników takiej sekcji to panie, więc wszystkie produkty marki są kobiece. Bidon Spring też jest taki. Inteligentna butelka połączy się bezpośrednio z trackerami Leaf (noszonymi na nadgarstku, szyi lub na ubraniu), dając korzyść z ich współpracy. Połączenie ma korelować oba gadżety, a info na temat aktywności uzupełnimy powiadomieniami na temat uzupełniania wody w organizmie. Na podstawie ruchu algorytmy zaproponują odpowiednie nawadnianie, adekwatne do indywidualnych potrzeb.

Bellabeat Spring

Butelkę wyceniono na 89$, więc nie będzie specjalnie drogim uzupełnieniem lifestyle’owej platformy Bellabeat. System już teraz śledzi sporo danych: aktywność, sen, poziom stresu, a nawet cykle menstruacyjne. Do tego dojdzie teraz uzupełnianie wody. Dane z bidonu trafiają do aplikacji agregującej te wszystkie informacje, tworząc pełniejszy profil fitness. Logowany jest tu teraz również każdy łyk płynu. Przewagą smart butelki nad innymi jest właśnie platforma. Firma Bellabeat przekazuje też, że w przeliczaniu używane są specjalne algorytmy AI, by osiągać odpowiednie cele (zależne od dziennej aktywności, czasu wypoczynku, czy nawet cyklu menstruacyjnego, a nawet stresu). Wszystkie dane mają znaczenie i wpłyną na trafiające do nas notyfikacje przypominające o piciu wody.

Bellabeat Spring wygląda nowocześnie i posiada specjalny format, niepozwalający na wyślizgiwanie się butelki. To leciutki, jak na damskie potrzeby, gadżet do zabrania ze sobą. Spokojnie zmieści się w torebce. Wbudowana bateria ma wystarczyć na sześć miesięcy komunikacji. Spring ma trafić do sprzedaży w czerwcu.

źródło: Bellabeat

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *