Batfree – power bank w pasku Apple Watcha

29 Lis 2018

Największa wada smartwatcha? Jego bateria. Pojemność akumulatorka to najtrudniejsza do obejścia przeszkoda, ponieważ równie istotne dla konstrukcji są niewielkie gabaryty. Trudno “wstrzykiwać” energię do koperty bez jej pogrubiania. Kompromisem jest w miarę sensowny profil zegarka i zwykle około dobowa praca na jednym ładowaniu. Generalnie posiadacze naręcznych mini komputerków muszą liczyć się z wieczornym uzupełnianiem baterii. Z pomocą przychodzą akcesoria z bankami energii. Batfree oferuje dodatkowe mAh dla Apple Watcha.

Batfree bank energii w pasku Apple Watcha

Jedyną drogą do wydłużenia czasu pracy smart zegarka jest pasek z dodatkowymi ogniwami. I to jest wyzwaniem, bo przecież pasek też nie może być grubawy i toporny. W przyszłym latach spodziewam się pełnego wykorzystania potencjału pasków, w których jest trochę przestrzeni na dodatkowe moduły. Muszą tylko być giętkie. Batfree nie jest jeszcze takim gadżetem, ale umiejętnie oferuje 600 dodatkowych mAh, czyli 1.5 dodatkowego doładowania energią. To extra 27 godzin do tego co może bateria od Apple. Czy design i format jest wystarczająco atrakcyjny? Tego nie ocenię, choć widać gołym okiem, że całość przybiera na masie. Rozwiązanie skierowano do osób, które cenią sobie bardziej czas pracy, niż kwestie estetyczne. Nie mówię jednak, że jest słabo. Jest optymalnie.

Z obu stron (przy złączach) widać miejsca, gdzie producent znalazł miejsce na baterie. Innym słowy, do połowy obwodu nadgarstka będzie grubo. Zapięcie jest już normalne. Jeśli ktoś wybiera się w teren i potrzebuje dostępu do czujników i aplikacji nawigacyjnych prosto z ręki, to Batfree w takiej sytuacji powinno być prawie jak zbawienie. Akcesorium jest oczywiście odporne na warunki, dopełniając możliwości oryginalnej konstrukcji Apple Watcha. Certyfikat IP68 powinien tu w zupełności wystarczyć. Kompatybilność paska uwzględnia współpracę z generacjami Series 2, 3 i 4. Pasek dodaje 100 gramów do wagi Watcha. Udało się nawet przygotować kilka opcji kolorystycznych. Jakieś wady ukryte? Autorzy nie wspominają nic o dostępie do sensorów tętna (i EKG). Niby jest otwór, ale czy pomiary będą precyzyjne. Czy z takim paskiem nie ograniczymy sobie zakresu funkcji watchOS? To trzeba zbadać, ale nawet jeśli to pozostaje jeszcze wiele innych opcji zegarka, które z takim bankiem można użytkować.

tekst alternatywny
Cena? Jeszcze nie wiem, bo na stronie widnieje tylko zapis, że na ten moment w przedsprzedaży można zamawiać wyrób za 55% finalnej wyceny (pierwsze 100 osób). Niebawem pełne koszty pojawią się pewnie na stronie producenta.

źródło

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *