Retro konsole Atari i SEGA

12 Cze 2017

NES Classic Edition zrobił sukces. Nintendo chyba samo nie spodziewało się, że uda się sprzedaż tyle sztuk konsoli, która ma kilka dekad. Efekty nie pozostały nie zauważone wśród innych producentów, zwłaszcza tych kojarzonych z old schoolem. Sprawdzoną strategię, czyli przetarte szlaki, zastosowane będą teraz wobec kilku kolejnych wariantów. AtGames postanowiło odświeżyć dawne urządzenia i wypuszcza na rynek aż sześć retro konsolek w stylu NES Classic. Po trzy dla systemów Atari i SEGA.

AtGames Retro

Nostalgia z pewnością poruszy tłumy starszych graczy, którzy chętnie zobaczą stare modele w odświeżonej, mniejszej wersji. Oczywiście dostosowanej do współczesnych standardów. Potencjał tego segmentu jest na tyle duży, że można z automatu wróżyć sukces. Wielu z nas pamięta czasy Atari 2600, czy SEGA Genesis, więc wydanie kilkudziesięciu dolców, by odświeżyć sobie wspomnienia nie będzie przeszkodą. Nawet jeśli trzeba będzie importować konsolki z daleka. Emulatory to przecież nie to samo.

Pośród sześciu systemów znajdziemy Atari Flashback 8 Gold i Sega Genesis Flashback. Pierwszy z nich ma mieć dostęp do 120 tytułów Atari 2600, natomiast drugi 85. Wiadomo jednak, że spece od grzebania w sprzęcie otworzą je kiedyś na ROMy (jak było to z NES Classic), więc pewnie uda się odpalić więcej gier. W kompletu dodane będą bezprzewodowe pady, stylizowane na oryginały. Są też zwykłe porty, więc jeśli dysponujemy oryginalnymi kontrolerami to spokojnie podłączymy je przewodowo. Nie zabraknie złącza HDMI, pozwalającego na zabawę z nowoczesnymi telewizorami w rozdzielczości 720p. Sega Genesis ma nawet slot na cartridge! Obie te konsolki zostaną wydane także w odmianach nie-HD. W zestawie padziki przewodowe i troszkę uboższe bazy gier.

AtGames Retro

Mnie bardziej z najnowszej serii przyciągają konsolki przenośne: Atari Flashback Portable Game Player i Ultimate Portable Game Player. Tutaj też wgrano konkretną liczbę tytułów (70 i 85), ale porty na karty pamięci SD mają pozwolić na odpalanie kolejnych gier. 2.8-calowy ekranik nie jest duży, ale w razie czego można go podpiąć do TV przez opcjonalny przewodzik. ATGames nie wspomniało niestety jeszcze o cenniku. To nie pierwsze retro konsolki od tej firmy, więc można na ich podstawie określi koszty nowych modeli. Powinny mieścić się w granicach 50-80 baksów.

źródło: AtGames

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *